Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelregelcommissie wil buitenspel in voetbal veranderen

Spelregelcommissie wil buitenspel in voetbal veranderen

BELFAST (ANP) - De internationale spelregelcommissie in het voetbal (IFAB) wil de buitenspelregel herzien. De bedoeling is dat de aanvallende partij gaat profiteren.

De IFAB wil het komende jaar benutten om te bekijken hoe de buitenspelregel precies veranderd moet worden. Dat werd zaterdag besloten tijdens een bijeenkomst van de internationale spelregelcommissie in Belfast.

De Nederlandse scheidsrechtersbaas Dick van Egmond weet nog niet welke veranderingen hij kan verwachten. "Ik ben ook benieuwd wat er uiteindelijk wordt voorgesteld", reageert hij. "Voor mij is dit ook nieuw. Ik denk dat ik moet afwachten wat er exact wordt voorgesteld. Daarna kan ik daar pas goed op reageren."

De internationale spelregelcommissie overweegt trainers ook een extra wisselmogelijkheid te geven als een voetballer uitvalt met een hoofdblessure. Daarmee wordt komende zomer mogelijk al geëxperimenteerd tijdens de Olympische Spelen in Tokio.

Ook werd de wens uitgesproken om videoscheidsrechters in te zetten in competities die het zich nu nog niet kunnen veroorloven dure technische hulpmiddelen aan te schaffen. "Dat speelt al langer", vertelt Van Egmond. "Wij in Nederland volgen wedstrijden met zes camera's. Zulke landen zouden een soort van lightversie van het VAR-systeem kunnen krijgen. Je moet dan denken aan twee of drie camera's."

Meer uit Voetbal

FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

15 minuten geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

18 minuten geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

2 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

2 uur geleden
Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

5 uur geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

5 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

7 uur geleden