Spelregelcommissie wil buitenspel in voetbal veranderen
BELFAST (ANP) - De internationale spelregelcommissie in het voetbal (IFAB) wil de buitenspelregel herzien. De bedoeling is dat de aanvallende partij gaat profiteren.
De IFAB wil het komende jaar benutten om te bekijken hoe de buitenspelregel precies veranderd moet worden. Dat werd zaterdag besloten tijdens een bijeenkomst van de internationale spelregelcommissie in Belfast.
De Nederlandse scheidsrechtersbaas Dick van Egmond weet nog niet welke veranderingen hij kan verwachten. "Ik ben ook benieuwd wat er uiteindelijk wordt voorgesteld", reageert hij. "Voor mij is dit ook nieuw. Ik denk dat ik moet afwachten wat er exact wordt voorgesteld. Daarna kan ik daar pas goed op reageren."
De internationale spelregelcommissie overweegt trainers ook een extra wisselmogelijkheid te geven als een voetballer uitvalt met een hoofdblessure. Daarmee wordt komende zomer mogelijk al geëxperimenteerd tijdens de Olympische Spelen in Tokio.
Ook werd de wens uitgesproken om videoscheidsrechters in te zetten in competities die het zich nu nog niet kunnen veroorloven dure technische hulpmiddelen aan te schaffen. "Dat speelt al langer", vertelt Van Egmond. "Wij in Nederland volgen wedstrijden met zes camera's. Zulke landen zouden een soort van lightversie van het VAR-systeem kunnen krijgen. Je moet dan denken aan twee of drie camera's."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
16 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden