Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelregelcommissie praat over buitenspeltechnologie op WK Qatar

Spelregelcommissie praat over buitenspeltechnologie op WK Qatar

DOHA (ANP) - De internationale spelregelcommissie IFAB praat maandag in Doha over het mogelijke gebruik van semiautomatische buitenspeltechnologie bij het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar. Het onderwerp staat als discussiepunt op de agenda voor de 136e jaarvergadering van de IFAB, die de spelregels in het voetbal bepaalt.

De afgelopen maanden liet de mondiale federatie FIFA op onder meer het toernooi om de Arab Cup en het WK voor clubs tests uitvoeren met de semiautomatische buitenspeltechnologie. Het systeem bestaat uit camera's aan het dak van het stadion. Aan de hand van trackinggegevens kan zowel de buitenspellijn als het moment van raken van de bal in driedimensionale beelden bijna live worden doorgespeeld naar iemand die achter de tv-schermen zit. De videoarbiter geeft zijn beoordeling dan door aan de scheidsrechter op het veld.

"Bij een buitenspelincident wordt de beslissing genomen nadat niet alleen de positie van de spelers is geanalyseerd, maar ook hun betrokkenheid bij de actie", zei scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina eerder. "Technologie kan een lijn trekken, maar de beoordeling van een situatie blijft in handen van de scheidsrechter."

In de Nederlandse voetbalcompetitie wordt al enkele jaren gebruik gemaakt van een minder geavanceerde vorm van buitenspeltechnologie. Door lijnen te trekken, kunnen de videoarbiters bepalen of bij bijvoorbeeld een doelpunt sprake was van buitenspel. Desondanks leidt dat af en toe nog steeds tot discussie.

De FIFA maakte vier jaar geleden op het WK in Rusland voor het eerst gebruik van de VAR.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

1 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

2 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

3 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

3 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

18 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

18 uur geleden