Spelregelcommissie kijkt naar aanbevelingen Van Basten
LONDEN (ANP) - De internationale spelregelcommissie IFAB heeft zich gebogen over een aantal aanbevelingen van Marco van Basten. De oud-topvoetballer riep afgelopen zomer voorzitter Gianni Infantino van de FIFA op om iets te doen aan het toenemende spelbederf en wangedrag op de voetbalvelden. Mogelijk vindt hij gehoor.
De IFAB laat weten dat het heeft vergaderd over de mogelijkheid om alleen een aanvoerder met de scheidsrechter te laten praten. De Eredivisie en Premier League hebben die maatregel dit seizoen al zelfstandig ingevoerd.
De spelregelcommissie heeft ook overlegd hoe het in de toekomst tijdrekken kan tegengaan. Van Basten stelde voor om met zuivere speeltijd te gaan werken. Verder is gesproken over de mogelijke invoering van een 6-seconden-regeling voor doelmannen.
De IFAB komt begin maart weer bijeen en neemt dan mogelijk beslissingen die vanaf volgend seizoen ingaan.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
10 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
10 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
14 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beƫindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
15 uur geleden