Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelregelcommissie IFAB duikt dieper in VAR

Spelregelcommissie IFAB duikt dieper in VAR

BELFAST (ANP) - De internationale spelregelcommissie in het voetbal (IFAB) onderzoekt de mogelijkheden om tijdens wedstrijden meer informatie te geven over arbitrale beslissingen waarbij de VAR (Video Assistant Referee) een rol vervult. "Daar is een groeiende behoefte aan", liet de IFAB na een vergadering in Belfast weten. "We kijken daarom naar verschillende communicatievormen, die het begrip voor de besluitvorming kunnen verbeteren."

De VAR staat in veel landen nog vaak ter discussie. De informatie over wat er binnen het arbitrageteam wordt besproken, is zowel voor het stadionpubliek als voor de tv-kijkers bovendien nog vrij karig. Op de grote videoschermen is meestal niet meer te zien en te horen dan dat er een 'VAR-review' plaatsvindt, met daarna 'goal' of 'no goal' als slotconclusie. De IFAB wil dat de toeschouwers sneller weten wat er aan de hand is en wat door het arbitrageteam wordt onderzocht.

Op medisch gebied besloot de IFAB tot de vorming van een werkgroep van experts. Dat panel gaat onderzoeken of er een wijziging in de spelregels noodzakelijk is om de behandeling van spelers met hoofdletsel, en met name (lichte) hersenschuddingen, op het veld te verbeteren. Daarbij wordt op voorhand geen enkele maatregel uitgesloten, aangezien de veiligheid en gezondheid van de getroffen voetballer van het grootste belang zijn, aldus de IFAB.

Volgende vergadering

Momenteel zijn arbiters verplicht om bij het vermoeden van een hersenschudding de betreffende speler medisch te laten onderzoeken. Daarna moet de teamarts goedkeuring aan de voetballer verlenen om het duel te hervatten. Als het aan de internationale spelersvakbond FIFPro ligt, dient een neutrale arts het onderzoek te verrichten en kan de medicus daarvoor maximaal tien minuten de tijd nemen.

Tijdens de volgende vergadering op 29 februari zal de IFAB een besluit nemen welke voorstellen in de voetbalspelregels worden opgenomen.

Meer uit Voetbal

Oranje-international Aké met Fenerbahçe naar Champions League

LYON (ANP) - Fenerbahçe heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Turkse topclub won in de play-offs in Frankrijk met 2-1 bij Olympique Lyon. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

2 uur geleden
Mbappé leidt Real Madrid met drie treffers langs Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. Het elftal van trainer José Mourinho nam na rust afstand van Real Sociedad: 4-1. Real was de competitie zaterdag begonnen met een late zege op Espanyol (1-2).

2 uur geleden
FIFA: alle gekwalificeerde landen zijn bij WK vrouwen onder 20

ZÜRICH (ANP) - Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.

6 uur geleden
Ook Italiaanse voetbalbond niet achter herverkiezing Infantino

ROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.

8 uur geleden
Ajax-coach ziet vleugelspits Tsygankov als gewenste versterking

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.

9 uur geleden
Reuters: UEFA op het punt om FIFA-boycot in te trekken

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA staat op het punt om de boycot van alle competities van de FIFA in te trekken. Dat meldt persbureau Reuters woensdag op basis van anonieme bronnen. De UEFA zou toezeggingen hebben gekregen van de FIFA rond het omstreden investeringsplan dat leidde tot de boycot.

10 uur geleden
Sterling aangeklaagd voor gevaarlijk rijden en bezit lachgas

LONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Raheem Sterling is aangeklaagd voor gevaarlijk rijden, het bezit van lachgas, een onrechtmatige inhaalactie en het weigeren van een ademtest. Dat meldt een woordvoerder van de politie van Hampshire & Isle of Wight.

10 uur geleden