Spelregelcommissie blijft voor vijf wissels in voetbalwedstrijd
LONDEN (ANP/DPA) - Voetbalploegen mogen in de toekomst vijf spelers per wedstrijd blijven wisselen. Dat heeft de internationale spelregelcommissie IFAB besloten. De regel moet alleen nog worden bevestigd op een vergadering die vanwege de oorlog in Oekraïne is uitgesteld.
Eerder sprak wereldvoetbalbond FIFA zich al uit voor vijf wissels per wedstrijd. Coaches kregen na het uitbreken van het coronavirus de mogelijkheid niet drie maar vijf spelers te wisselen. Op die manier konden spelers ontlast worden met het oog op een overvolle speelkalender.
Competities mogen zelf beslissen of ze gebruik blijven maken van de mogelijkheid om vijf keer te wisselen. In de Engelse Premier League mogen coaches slechts drie keer wisselen. In de Eredivisie zijn nog wel steeds vijf wissels toegestaan.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
26 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
5 uur geleden