Spelletjesmaker Zynga doet grootste overname ooit
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maker van smartphone-spelletjes Zynga, bekend van onder meer FarmVille en CityVille, neemt voor 1,8 miljard dollar de Turkse branchegenoot Peak over, wat de grootste aankoop door het bedrijf ooit is. Dat meldde de topman van Zynga, Frank Gibeau.
Het in Istanbul gevestigde Peak is maker van de populaire puzzelspelletjes Toon Blast en Toy Blast. De aankoop wordt voor 900 miljoen dollar in contanten en 900 miljoen dollar in aandelen Zynga voldaan. Het is volgens Gibeau de bedoeling dat de overname later dit jaar wordt afgerond. De markt voor mobiele spelletjes is momenteel florerend omdat veel consumenten thuis zitten te gamen tijdens de coronacrisis. Op Wall Street is de beurskoers van Zynga dit jaar al met bijna 50 procent gestegen.
Het in San Francisco gebaseerde Zynga nam in 2018 nog een meerderheidsbelang in het Finse Small Giant Games voor 560 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.
7 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.
9 minuten geledenASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.
3 uur geledenASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.
18 uur geleden