Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond VVCS zet in op financiële bewustwording

Spelersvakbond VVCS zet in op financiële bewustwording

GOUDA (ANP) - Vakbond voor profvoetballers VVCS zegt zich te gaan inzetten voor "financiële bewustwording en coaching" van spelers. Dat gebeurt nadat volgens de bond uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat een meerderheid van de onderzochte groep dat wil. De conclusie van het onderzoek was echter ook dat financiële problemen onder actieve en voormalige profs in Nederland veel minder voorkomen dan onder de rest van de bevolking.

Uit het onderzoek blijkt wel dat 50 procent van de actieve spelers en 65 procent van de voormalige spelers een gebrek aan begeleiding bij hun persoonlijke financiën ondervindt.

Uit het buitenland komen meer zorgwekkende berichten over voormalige topsporters, hetgeen aanleiding was voor het onderzoek. Daar zou een groter deel van de ex-profs binnen vijf jaar na het beëindigen van hun loopbaan in zware financiële problemen verkeren.

Het onderzoek werd in opdracht van de VVCS en met medewerking van de Stichting Contractspelersfonds KNVB (CFK) onder ruim 2000 (ex-)profvoetballers uitgevoerd. Het is het eerste Nederlandse onderzoek over dit onderwerp. Schrijver is Wouter Rodenburg (1997), die volgens de VVCS hiermee zijn Master voltooide aan de Universiteit van Utrecht.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

1 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

5 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

6 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

6 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

6 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

8 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

8 uur geleden