Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond VVCS zet in op financiële bewustwording

Spelersvakbond VVCS zet in op financiële bewustwording

GOUDA (ANP) - Vakbond voor profvoetballers VVCS zegt zich te gaan inzetten voor "financiële bewustwording en coaching" van spelers. Dat gebeurt nadat volgens de bond uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat een meerderheid van de onderzochte groep dat wil. De conclusie van het onderzoek was echter ook dat financiële problemen onder actieve en voormalige profs in Nederland veel minder voorkomen dan onder de rest van de bevolking.

Uit het onderzoek blijkt wel dat 50 procent van de actieve spelers en 65 procent van de voormalige spelers een gebrek aan begeleiding bij hun persoonlijke financiën ondervindt.

Uit het buitenland komen meer zorgwekkende berichten over voormalige topsporters, hetgeen aanleiding was voor het onderzoek. Daar zou een groter deel van de ex-profs binnen vijf jaar na het beëindigen van hun loopbaan in zware financiële problemen verkeren.

Het onderzoek werd in opdracht van de VVCS en met medewerking van de Stichting Contractspelersfonds KNVB (CFK) onder ruim 2000 (ex-)profvoetballers uitgevoerd. Het is het eerste Nederlandse onderzoek over dit onderwerp. Schrijver is Wouter Rodenburg (1997), die volgens de VVCS hiermee zijn Master voltooide aan de Universiteit van Utrecht.

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

1 uur geleden
Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

2 uur geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

4 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

18 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

18 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

20 uur geleden