Spelersvakbond VVCS steunt Onana in strijd tegen dopingstraf
HOOFDDORP (ANP) - Spelersvakbond VVCS is het volstrekt niet eens met de schorsing van een jaar die Ajax-doelman André Onana kreeg naar aanleiding van een overtreding van de dopingregels. De belangenvereniging zegt een systeem te veroordelen "waarbij sporters die niet de intentie hebben vals te spelen, voor langere tijd van de uitoefening van hun beroep worden uitgesloten."
Bij Onana werden op 30 oktober bij een controle buiten de wedstrijden om sporen van het verboden middel furosemide aangetroffen. Volgens de doelman had hij in plaats van een pijnstiller per ongeluk een pilletje gepakt dat zijn vrouw na de zwangerschap gebruikte om vocht te verliezen. Dat verweer werd aanvaard waardoor hij niet voor vier jaar maar voor twaalf maanden werd geschorst. Ajax gaat tegen de straf in beroep.
"Deze sanctie heeft enorme gevolgen voor de professionele carrière van de speler en heeft een enorme impact op zijn welzijn", stelt de VVCS. "Eén jaar is een eeuwigheid in de carrière van een profvoetballer. De vraag is hoe je een speler zomaar een jaar kan schorsen, als je er zelf van overtuigd bent dat er een vergissing in het spel is?"
De VVCS kan ook niet begrijpen dat Onana tijdens zijn schorsing zelfs niet mag meetrainen met zijn club. "Deze onrechtvaardigheid, die geen enkele toegevoegde waarde heeft en leidt tot het onnodig isoleren van profvoetballers, moet eveneens dringend worden teruggedraaid."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft Robert Lewandowski en Dani Olmo terug in zijn selectie voor het competitieduel van zondag met Elche. De Poolse aanvaller en de Spaanse vleugelspeler keren terug na blessures, die beiden onder meer de Clásico kostten. De topper tegen Real Madrid ging afgelopen zondag in de Spaanse hoofdstad met 2-1 verloren.
8 minuten geledenGENUA (ANP/AFP) - De Italiaanse voetbalclub Genoa heeft trainer Patrick Vieira ontslagen. Dat meldt de club uit Genua zaterdag in een korte verklaring op de website. Genoa staat laatste in de Serie A met slechts 3 punten uit negen duels. Voormalig Frans international Vieira (49) was sinds november 2024 in dienst van de club.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt het zondag tegen FC Twente op met Etienne Vaessen in het doel. De keeper ontving donderdag in het verloren bekerduel met Sparta in Rotterdam (5-2) een rode kaart wegens hands buiten het strafschopgebied. Die kaart is geseponeerd, melden de Groningers zaterdagochtend.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari blijft toveren voor PSV. De spelmaker had met twee fraaie doelpunten een groot aandeel in de eenvoudige zege van de kampioen op Fortuna Sittard (5-2). Hij scoorde zondag drie keer in de topper tegen Feyenoord in De Kuip (2-3).
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner staat in de halve finale van het masterstoernooi van Parijs. De als tweede geplaatste Italiaan versloeg Ben Shelton in de kwartfinale : 6-3 6-3. De Amerikaan was als vijfde geplaatst.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verwacht in 2027 te beginnen met de uitbreiding van het Philips Stadion met minimaal 10.000 plekken. Tijdens de verbouwing, die naar verwachting drie jaar duurt, denken de Eindhovenaren in het stadion te kunnen blijven voetballen. Dat meldt de landskampioen in een persbericht.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint met Guus Til in de spits aan het thuisduel met Fortuna Sittard. Hij krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die op de bank zit als de wedstrijd om 20.00 uur in het Philips Stadion begint.
19 uur geleden