
Spelersvakbond VVCS komt met voorschrift, maar waakt voor paniek
HOOFDDORP (ANP) - De spelersvakbond VVCS heeft voor alle clubs in de eredivisie en eerste divisie een lijst met voorschriften opgesteld vanwege het coronavirus. Voorzitter Evgeniy Levchenko, die contact heeft gehad met alle aanvoerders, wil echter geen paniek zaaien.
Op de lijst met in totaal negentien aanbevelingen, die is opgesteld in samenwerking met de internationale vakbond FIFPro, staat onder meer dat voetballers hun persoonlijke eigendommen in hun tas moeten stoppen. VVCS raadt de clubs aan te zorgen voor gepersonaliseerde waterflessen, waardoor er door spelers niet uit dezelfde flessen wordt gedronken. Ook het eten in de kleedkamer wordt afgeraden.
Volgens VVCS is het raadzaam de aanwezigheid in de kleedkamer van andere personen dan de spelers en de technische staf zoveel als mogelijk te voorkomen.
"We vertrouwen volledig op het RIVM, omdat zij er veel meer verstand van hebben. Wij zijn niet deskundig op het gebied van virussen, maar willen de aanvoerders toch informeren over ons standpunt en de kansen om de verspreiding van het virus zo klein mogelijk te maken. Maar we willen hiermee niet zorgen voor paniek", aldus Levchenko.
Meer uit Voetbal
KEULEN (ANP) - 1. FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga. De ploeg uit Keulen greep op de laatste speeldag met een ruime zege op 1. FC Kaiserslautern (4-0) de titel in de tweede Bundesliga. Hamburger SV, dat al zeker was van promotie, stond de eerste plaats af na een nederlaag bij Greuther Fürth (3-2).
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft de reguliere competitie in de Eredivisie afgesloten als topscorer. De 23-jarige middenvelder maakte 24 doelpunten voor FC Twente.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbalster Wieke Kaptein heeft met Chelsea met de FA Cup de derde prijs van het seizoen binnen. De kampioen en League Cup-winnaar versloeg Manchester United, met Oranje-international Dominique Janssen in de basis, op Wembley met 3-0. Kaptein viel in de 75e minuut in.
1 uur geledenALMELO (ANP) - NEC heeft zich met een 2-1-zege bij concurrent Heracles Almelo op de laatste speeldag van de Eredivisie verzekerd van de play-offs om Europees voetbal. De Nijmegenaren hielden dankzij treffers van Sontje Hansen en Basar Önal naast Heracles, ook PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en FC Groningen onder zich.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Phillip Cocu heeft de selectie van PSV de schaal uitgereikt die bij de 26e landstitel hoort. De 54-jarige voormalig international won in zijn loopbaan met de Eindhovenaren als speler en trainer het kampioenschap.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zich met een zege op Feyenoord verzekerd van een plaats in de play-offs om Europees voetbal. De Friezen van trainer Robin Veldman versloegen de ploeg van hun voormalige coach Robin van Persie met 2-0.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een 1-1-gelijkspel tegen het gedegradeerde Almere City FC de vijfde plaats in de Eredivisie veiliggesteld. De club uit Alkmaar profiteerde bovendien van de nederlaag van FC Twente tegen Ajax.
2 uur geleden