Spelersvakbond VVCS komt met voorschrift, maar waakt voor paniek
HOOFDDORP (ANP) - De spelersvakbond VVCS heeft voor alle clubs in de eredivisie en eerste divisie een lijst met voorschriften opgesteld vanwege het coronavirus. Voorzitter Evgeniy Levchenko, die contact heeft gehad met alle aanvoerders, wil echter geen paniek zaaien.
Op de lijst met in totaal negentien aanbevelingen, die is opgesteld in samenwerking met de internationale vakbond FIFPro, staat onder meer dat voetballers hun persoonlijke eigendommen in hun tas moeten stoppen. VVCS raadt de clubs aan te zorgen voor gepersonaliseerde waterflessen, waardoor er door spelers niet uit dezelfde flessen wordt gedronken. Ook het eten in de kleedkamer wordt afgeraden.
Volgens VVCS is het raadzaam de aanwezigheid in de kleedkamer van andere personen dan de spelers en de technische staf zoveel als mogelijk te voorkomen.
"We vertrouwen volledig op het RIVM, omdat zij er veel meer verstand van hebben. Wij zijn niet deskundig op het gebied van virussen, maar willen de aanvoerders toch informeren over ons standpunt en de kansen om de verspreiding van het virus zo klein mogelijk te maken. Maar we willen hiermee niet zorgen voor paniek", aldus Levchenko.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
16 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
18 uur geleden