Spelersvakbond VVCS: FIFA negeert voetballers en hun belangen
HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse vakbond voor profvoetballers, de VVCS, vindt dat de wereldbond FIFA de belangen van de spelers negeert. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko in een reactie op de hervormingen van de speelkalender die FIFA-voorzitter Gianni Infantino vrijdag aankondigde.
"Voor de VVCS is de door FIFA genoemde nieuwe opzet van het WK voor clubs niet verantwoord en niet acceptabel", aldus Levchenko. "Tevens kan zoiets niet eenzijdig besloten worden. We krijgen opnieuw de indruk dat FIFA de spelers en hun belangen negeert."
Infantino vertelde op zijn afsluitende persconferentie tijdens het WK in Qatar dat het WK voor clubs vanaf 2025 wordt uitgebreid van zeven naar maar liefst 32 deelnemers. Ook wil de FIFA in de even jaren (2024, 2026 en verder) de interlandperiodes gebruiken voor minitoernooien met teams uit verschillende continenten. Eerder besloot de federatie al om het WK vanaf 2026 te spelen met 48 in plaats van 32 landen. Diverse partijen uit de voetbalwereld waarschuwen voor overbelasting van de spelers.
Meer dan veertig professionele voetbalcompetities, waaronder de Nederlandse Eredivisie, uitten vrijdag in een gezamenlijk statement zware kritiek op de uitbreidingsplannen van de FIFA. Ze noemen de besluiten over de internationale wedstrijdkalender "schadelijk voor de voetbaleconomie en het welzijn van de spelers". Ook de internationale spelersvakbond FIFPro reageerde kritisch. Volgens de FIFPro heeft de FIFA deze besluiten genomen zonder serieus overleg met de spelers.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
5 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
21 uur geleden