Spelersvakbond VVCS: FIFA negeert voetballers en hun belangen
HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse vakbond voor profvoetballers, de VVCS, vindt dat de wereldbond FIFA de belangen van de spelers negeert. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko in een reactie op de hervormingen van de speelkalender die FIFA-voorzitter Gianni Infantino vrijdag aankondigde.
"Voor de VVCS is de door FIFA genoemde nieuwe opzet van het WK voor clubs niet verantwoord en niet acceptabel", aldus Levchenko. "Tevens kan zoiets niet eenzijdig besloten worden. We krijgen opnieuw de indruk dat FIFA de spelers en hun belangen negeert."
Infantino vertelde op zijn afsluitende persconferentie tijdens het WK in Qatar dat het WK voor clubs vanaf 2025 wordt uitgebreid van zeven naar maar liefst 32 deelnemers. Ook wil de FIFA in de even jaren (2024, 2026 en verder) de interlandperiodes gebruiken voor minitoernooien met teams uit verschillende continenten. Eerder besloot de federatie al om het WK vanaf 2026 te spelen met 48 in plaats van 32 landen. Diverse partijen uit de voetbalwereld waarschuwen voor overbelasting van de spelers.
Meer dan veertig professionele voetbalcompetities, waaronder de Nederlandse Eredivisie, uitten vrijdag in een gezamenlijk statement zware kritiek op de uitbreidingsplannen van de FIFA. Ze noemen de besluiten over de internationale wedstrijdkalender "schadelijk voor de voetbaleconomie en het welzijn van de spelers". Ook de internationale spelersvakbond FIFPro reageerde kritisch. Volgens de FIFPro heeft de FIFA deze besluiten genomen zonder serieus overleg met de spelers.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
6 uur geleden