Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond VVCS: FIFA negeert voetballers en hun belangen

Spelersvakbond VVCS: FIFA negeert voetballers en hun belangen

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse vakbond voor profvoetballers, de VVCS, vindt dat de wereldbond FIFA de belangen van de spelers negeert. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko in een reactie op de hervormingen van de speelkalender die FIFA-voorzitter Gianni Infantino vrijdag aankondigde.

"Voor de VVCS is de door FIFA genoemde nieuwe opzet van het WK voor clubs niet verantwoord en niet acceptabel", aldus Levchenko. "Tevens kan zoiets niet eenzijdig besloten worden. We krijgen opnieuw de indruk dat FIFA de spelers en hun belangen negeert."

Infantino vertelde op zijn afsluitende persconferentie tijdens het WK in Qatar dat het WK voor clubs vanaf 2025 wordt uitgebreid van zeven naar maar liefst 32 deelnemers. Ook wil de FIFA in de even jaren (2024, 2026 en verder) de interlandperiodes gebruiken voor minitoernooien met teams uit verschillende continenten. Eerder besloot de federatie al om het WK vanaf 2026 te spelen met 48 in plaats van 32 landen. Diverse partijen uit de voetbalwereld waarschuwen voor overbelasting van de spelers.

Meer dan veertig professionele voetbalcompetities, waaronder de Nederlandse Eredivisie, uitten vrijdag in een gezamenlijk statement zware kritiek op de uitbreidingsplannen van de FIFA. Ze noemen de besluiten over de internationale wedstrijdkalender "schadelijk voor de voetbaleconomie en het welzijn van de spelers". Ook de internationale spelersvakbond FIFPro reageerde kritisch. Volgens de FIFPro heeft de FIFA deze besluiten genomen zonder serieus overleg met de spelers.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

15 minuten geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

21 minuten geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

2 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

4 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

18 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

18 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

19 uur geleden