Spelersvakbond VVCS: FIFA en UEFA moeten met 'geldpotjes' komen
AMSTERDAM (ANP) - De FIFA en de UEFA moeten zelf meer het voortouw nemen bij het oplossen van de problemen rond de transferdeadline. Bijvoorbeeld door potjes met geld beschikbaar te stellen om clubs en spelers te compenseren, een beetje vergelijkbaar met wat de Nederlandse overheid nu doet met horecabedrijven. Dat zegt Evgeniy Levchenko, voorzitter van spelersvakbond VVCS, in reactie op het idee van de werkgroep van de FIFA.
Omdat de competities vanwege het nieuwe coronavirus voorlopig stilliggen, wil de UEFA de nationale competities in de zomer afronden. Contracten van spelers lopen eind juni af. Een werkgroep van de FIFA kwam zondag met de aanbeveling om spelerscontracten deze zomer pas te laten beëindigen op de nieuwe einddatum van het seizoen 2019-2020.
"Het roept veel vragen op. Het mag niet ten koste gaan van de spelers", zegt Levchenko. "Stel dat een speler naar een betere club gaat en exceptioneel meer gaat verdienen. Wie gaat zijn salaris na eind juni betalen dan? Het kan niet zo zijn dat de speler zelf zegt: ik ga straks toch meer verdienen, dus laat nu maar even zitten."
Meer problemen
Levchenko voorziet meer problemen. "Stel dat een speler in die tussenliggende periode geblesseerd raakt, wat dan? Of stel dat clubs juist af willen van een speler met een hoog salaris die een aflopend contract heeft? Hoe ga je dat regelen als je nog twee maanden doorvoetbalt?"
Het zijn allemaal zaken die niet op het bordje van spelers en clubs terecht mogen komen, vindt Levchenko, die in juli vorig jaar Danny Hesp als voorzitter van de VVCS afloste. "De FIFA en de UEFA moet echt gaan denken aan compensatie, daar hebben ze de middelen voor."
Grote partijen
De woorden 'solidariteit' en 'compromissen' vallen in de huidige coronacrisis vaak. Levchenko hoopt dat ook in de voetbalwereld de grote partijen elkaar weten te vinden. De belangen zijn echter groot en lang niet iedereen heeft hetzelfde belang. En het gaat om geld, vaak om heel veel geld.
"Ik hoop dat het gereguleerd gaat worden van bovenaf, maar het is moeilijk. Je hebt verschillende stromingen, van bonden, clubs, spelers, sponsoren, zaakwaarnemers, enzovoorts. Ik voorzie vooral strijd tussen zaakwaarnemers, clubs en spelers. Ik hoop echt dat het geen grote bende wordt", aldus Levchenko. "Spelers zijn gebaat bij een snelle en effectieve afwikkeling."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
1 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden