Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond VVCS: FIFA en UEFA moeten met 'geldpotjes' komen

Spelersvakbond VVCS: FIFA en UEFA moeten met 'geldpotjes' komen

AMSTERDAM (ANP) - De FIFA en de UEFA moeten zelf meer het voortouw nemen bij het oplossen van de problemen rond de transferdeadline. Bijvoorbeeld door potjes met geld beschikbaar te stellen om clubs en spelers te compenseren, een beetje vergelijkbaar met wat de Nederlandse overheid nu doet met horecabedrijven. Dat zegt Evgeniy Levchenko, voorzitter van spelersvakbond VVCS, in reactie op het idee van de werkgroep van de FIFA.

Omdat de competities vanwege het nieuwe coronavirus voorlopig stilliggen, wil de UEFA de nationale competities in de zomer afronden. Contracten van spelers lopen eind juni af. Een werkgroep van de FIFA kwam zondag met de aanbeveling om spelerscontracten deze zomer pas te laten beƫindigen op de nieuwe einddatum van het seizoen 2019-2020.

"Het roept veel vragen op. Het mag niet ten koste gaan van de spelers", zegt Levchenko. "Stel dat een speler naar een betere club gaat en exceptioneel meer gaat verdienen. Wie gaat zijn salaris na eind juni betalen dan? Het kan niet zo zijn dat de speler zelf zegt: ik ga straks toch meer verdienen, dus laat nu maar even zitten."

Meer problemen

Levchenko voorziet meer problemen. "Stel dat een speler in die tussenliggende periode geblesseerd raakt, wat dan? Of stel dat clubs juist af willen van een speler met een hoog salaris die een aflopend contract heeft? Hoe ga je dat regelen als je nog twee maanden doorvoetbalt?"

Het zijn allemaal zaken die niet op het bordje van spelers en clubs terecht mogen komen, vindt Levchenko, die in juli vorig jaar Danny Hesp als voorzitter van de VVCS afloste. "De FIFA en de UEFA moet echt gaan denken aan compensatie, daar hebben ze de middelen voor."

Grote partijen

De woorden 'solidariteit' en 'compromissen' vallen in de huidige coronacrisis vaak. Levchenko hoopt dat ook in de voetbalwereld de grote partijen elkaar weten te vinden. De belangen zijn echter groot en lang niet iedereen heeft hetzelfde belang. En het gaat om geld, vaak om heel veel geld.

"Ik hoop dat het gereguleerd gaat worden van bovenaf, maar het is moeilijk. Je hebt verschillende stromingen, van bonden, clubs, spelers, sponsoren, zaakwaarnemers, enzovoorts. Ik voorzie vooral strijd tussen zaakwaarnemers, clubs en spelers. Ik hoop echt dat het geen grote bende wordt", aldus Levchenko. "Spelers zijn gebaat bij een snelle en effectieve afwikkeling."

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

10 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

10 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

11 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

11 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

12 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

12 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

12 uur geleden