Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond vindt uitspraak over transfersysteem gamechanger

Spelersvakbond vindt uitspraak over transfersysteem gamechanger

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Contractspelers (VVCS) Evgeniy Levchenko noemt de uitspraak van het Europese Hof van Justitie over de transferregels van wereldvoetbalbond FIFA een "gamechanger". "Het stond buiten kijf dat het huidige transfersysteem totaal in strijd was met de Europese wetgeving. Ik ben blij dat deze uitspraak in het belang is van de spelers."

Levchenko wil dat spelers, clubs en FIFA nu samen om de tafel gaan zitten om nieuwe regels te bepalen. "Zodat voetballers net als alle andere werknemers een vrije keuze hebben als ze van werkgever willen wisselen."

Het EU-hof oordeelde vrijdag in de zaak van de Franse voetballer Lassana Diarra, die in 2014 na onenigheid met de trainer vertrok bij de Russische club Lokomotiv. Hij moest een schadevergoeding van miljoenen betalen en miste daardoor een overstap naar Charleroi, dat bang was op basis van FIFA-regels mee te moeten betalen aan de compensatie. Diarra stapte daarop naar de rechter.

Volgens het Europese hof belemmeren de regels van de wereldvoetbalbond het vrije verkeer van profvoetballers die hun activiteit willen ontplooien bij een nieuwe club.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

10 minuten geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

9 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

9 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

9 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

9 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

12 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

12 uur geleden