Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond vindt dat FC Barcelona Frenkie de Jong chanteert

Spelersvakbond vindt dat FC Barcelona Frenkie de Jong chanteert

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt het "waanzinnig" hoe FC Barcelona met middenvelder Frenkie de Jong omgaat. De financieel geplaagde Spaanse club wil het salaris van de 25-jarige Oranje-international verminderen of hem anders verkopen. Volgens VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko wordt De Jong door middel van chantage gedwongen om te vertrekken, ondanks zijn nog vier jaar doorlopende contract.

Levchenko vindt net als de Engelse oud-voetballer Gary Neville dat de internationale spelersvakbond FIFPro van zich moet laten horen. "Ik vind dat een vakbond alle spelers moet beschermen. Nu wordt een speler door een club in het nauw gedreven en weggejaagd. Dan is het aan een internationale vakbond om op te staan."

Maar veel meer dan een statement maken kan FIFPro niet doen, zegt Levchenko. "Als FC Barcelona zijn salaris blijft betalen, is er contractueel niets mis." De oud-speler van onder meer Vitesse, Sparta Rotterdam en FC Groningen vreest dat de Catalaanse club De Jong minder gaat laten spelen als hij niet met de salarisverlaging akkoord gaat. "FC Barcelona zal zich dan beroepen op sportieve gronden, maar voor de carrière van een jonge speler is het funest. Dat maakt het een soort afpersing."

Dramatisch langetermijnbeleid

Toch raadt Levchenko de voormalige Ajax-middenvelder aan om de salarisverlaging, naar verluidt bijna een halvering, niet te accepteren. "Ik zou 'nee' zeggen. FC Barcelona heeft de volledige verantwoordelijkheid. Het langetermijnbeleid van de club is dramatisch. Het is waanzinnig als spelers voor de financiële puinhoop moeten boeten." De 44-jarige voormalig Oekraïens international begrijpt het als De Jong, ondanks een vermeend akkoord tussen de Catalanen en Manchester United voor een transfersom van 75 miljoen euro, niet zou willen vertrekken. "Hij voelt zich net thuis daar en begrijpt de cultuur."

Levchenko vindt het helemaal dubbel dat 'Barça' tegelijkertijd met spits Robert Lewandowski (voor minimaal 45 miljoen euro) en buitenspeler Raphinha (zeker zo'n 55 miljoen euro) wel voor grote bedragen nieuwe spelers koopt. Dat maakt volgens Neville dat De Jong juridische stappen tegen zijn club moet overwegen. "En alle spelers zouden achter hem moeten staan", aldus de oud-speler van Manchester United via Twitter. "Een club die fortuinen uitgeeft aan nieuwe spelers terwijl ze degenen die onder contract staan niet hun volledige salaris betalen, is immoreel en illegaal."

Meer uit Voetbal

Verdediger Tete akkoord met Fulham over nieuw contract

LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.

5 uur geleden
AZ verlengt contract met vleugelaanvaller Daal tot 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.

7 uur geleden
Ajax neemt naast Noordermeer ook Van Oosten over van ADO

AMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.

7 uur geleden
Doelman Branderhorst tekent contract bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.

8 uur geleden
Onweer verstoort eerste training voetbalsters in Zwitserland

THUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.

8 uur geleden
Hoofdhuurder Ajax verlengt contract met ArenA met vijftien jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.

10 uur geleden
Bonmatí is in Zwitserland teruggekeerd bij Spaanse EK-selectie

OBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.

10 uur geleden