Spelersvakbond: verklaring Jans een leugen
CINCINNATI (ANP) - De racismezaak van trainer Ron Jans in de Verenigde Staten heeft weer een nieuwe wending gekregen. De Amerikaanse vakbond voor profvoetballers (MLSPA) beweert dat Jans zijn gewraakte uitlating helemaal niet heeft gedaan tijdens het meezingen van een liedje. De Nederlandse trainer van FC Cincinnati zou in de kleedkamer het in de VS zeer gevoelige woord 'nigger' hebben gebruikt, naar eigen zeggen terwijl hij een stukje tekst van een rapnummer meezong.
Volgens de spelersvakbond klopt dat niet. "Dat is volkomen onjuist, ondanks recente beweringen van de oud-coach", aldus de MLSPA. Jans diende dinsdag zijn ontslag in, nog voordat een onderzoek van de Amerikaanse bond is afgerond. "We zijn ongelooflijk teleurgesteld over de pogingen om de publieke opinie de afgelopen dagen te manipuleren met valse verhalen en strategisch lekken naar de pers", aldus de vakbond, die benadrukt dat Jans de grenzen heeft overschreden. "De oud-coach heeft met zijn gedrag de acceptabele normen ver overschreden."
De MLSPA beweert ook dat het niet klopt dat spelers een klacht hebben ingediend. "Deze opzettelijke leugens hebben geleid tot een nog giftigere sfeer, waarin de spelers worden misbruikt. Het waren duidelijk pogingen om de waarheid te manipuleren en degenen die dit onaanvaardbare gedrag wilden aanpakken te intimideren." Wat er precies is gebeurd, blijft echter onduidelijk.
"In mijn hoofd is de laatste 72 uur veel omgegaan. Over hoe dit zo ver heeft kunnen komen", zei Gerard Nijkamp, directeur van FC Cincinnati. Hij gaf dinsdag samen met voorzitter Jeff Berding een persconferentie. "Ik ken Ron als een open en eerlijke man, die transparant is. Hij is 'close' met de mensen met wie hij werkt, Ron wil verbinden", vervolgde Nijkamp. "Hier heeft hij te maken met andere mensen en een andere cultuur dan in Europa en Nederland. Ik denk dat alles te maken heeft met context. Dat neemt niet weg dat ik volledig achter de verklaring van FC Cincinnati sta. Over twee weken begint de competitie. Ik voel een grote verantwoordelijkheid nu om ervoor te zorgen dat we er dan met z'n allen staan en dat iedereen fris is in het hoofd."
Meer uit Voetbal
AUGSBURG (ANP/DPA) - Robin Fellhauer heeft zaterdag het snelste doelpunt ooit in de Bundesliga gemaakt. De aanvaller van Augsburg FC deed dat in de thuiswedstrijd tegen Bayern München, waarin hij na acht seconden scoorde.
38 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De wedstrijd tussen Rayo Vallecano en Athletic Club in de hoogste Spaanse voetbalklasse is zaterdagmiddag gestaakt. Dat gebeurde nadat fans van de thuisclub in het Estadio de Vallecas voorwerpen op het veld gooiden uit protest tegen voorzitter Raúl Martín Presa.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal heeft de eerste Premier League-wedstrijd na de interlandbreak van drie weken met 2-1 gewonnen van Leeds United. Het elftal van trainer Mikel Arteta boog een achterstand in de tweede helft om dankzij treffers van Riccardo Calafiori en Bruno Guimarães.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is voorlopig geschorst nadat hij eind vorige maand uit onvrede de Portugese voetbalselectie verliet. De nationale voetbalbond is een onderzoek gestart en daar moet de definitieve straf uit volgen, staat in een verklaring van de bond. Ronaldo (41) zei eerder deze week al dat hij het terecht zou vinden als hij wordt gestraft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Cole Palmer heeft zijn toekomst verbonden aan Chelsea. De 24-jarige middenvelder verlengde zijn contract met de Londense club tot de zomer van 2034. Palmer kwam in 2023 over van Manchester City en was sindsdien in 138 wedstrijden 91 keer direct betrokken bij een doelpunt.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
19 uur geleden