Spelersvakbond: verklaring Jans een leugen
CINCINNATI (ANP) - De racismezaak van trainer Ron Jans in de Verenigde Staten heeft weer een nieuwe wending gekregen. De Amerikaanse vakbond voor profvoetballers (MLSPA) beweert dat Jans zijn gewraakte uitlating helemaal niet heeft gedaan tijdens het meezingen van een liedje. De Nederlandse trainer van FC Cincinnati zou in de kleedkamer het in de VS zeer gevoelige woord 'nigger' hebben gebruikt, naar eigen zeggen terwijl hij een stukje tekst van een rapnummer meezong.
Volgens de spelersvakbond klopt dat niet. "Dat is volkomen onjuist, ondanks recente beweringen van de oud-coach", aldus de MLSPA. Jans diende dinsdag zijn ontslag in, nog voordat een onderzoek van de Amerikaanse bond is afgerond. "We zijn ongelooflijk teleurgesteld over de pogingen om de publieke opinie de afgelopen dagen te manipuleren met valse verhalen en strategisch lekken naar de pers", aldus de vakbond, die benadrukt dat Jans de grenzen heeft overschreden. "De oud-coach heeft met zijn gedrag de acceptabele normen ver overschreden."
De MLSPA beweert ook dat het niet klopt dat spelers een klacht hebben ingediend. "Deze opzettelijke leugens hebben geleid tot een nog giftigere sfeer, waarin de spelers worden misbruikt. Het waren duidelijk pogingen om de waarheid te manipuleren en degenen die dit onaanvaardbare gedrag wilden aanpakken te intimideren." Wat er precies is gebeurd, blijft echter onduidelijk.
"In mijn hoofd is de laatste 72 uur veel omgegaan. Over hoe dit zo ver heeft kunnen komen", zei Gerard Nijkamp, directeur van FC Cincinnati. Hij gaf dinsdag samen met voorzitter Jeff Berding een persconferentie. "Ik ken Ron als een open en eerlijke man, die transparant is. Hij is 'close' met de mensen met wie hij werkt, Ron wil verbinden", vervolgde Nijkamp. "Hier heeft hij te maken met andere mensen en een andere cultuur dan in Europa en Nederland. Ik denk dat alles te maken heeft met context. Dat neemt niet weg dat ik volledig achter de verklaring van FC Cincinnati sta. Over twee weken begint de competitie. Ik voel een grote verantwoordelijkheid nu om ervoor te zorgen dat we er dan met z'n allen staan en dat iedereen fris is in het hoofd."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
7 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
7 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
8 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
9 uur geleden