Spelersvakbond: KNVB moet voor veilige werkomgeving zorgen
HOOFDDORP (ANP) - De spelersvakbond VVCS is geschrokken dat er zondag bij de wedstrijd van FC Groningen tegen sc Heerenveen opnieuw een voetballer is belaagd door een toeschouwer. "Veldbestormers, bierdouches... Absurd! We wijzen als VVCS de KNVB nogmaals op de verplichting om voor een veilige werkomgeving voor spelers te zorgen", schrijft de VVCS op Twitter.
Groningen-verdediger Jetro Willems kreeg zondag een klap van een 'eigen' supporter toen hij probeerde boze fans te kalmeren. Er was in de slotfase van het duel met Heerenveen onrust ontstaan nadat een andere toeschouwer had geprobeerd het veld te betreden. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük legde het duel voor ongeveer een kwartier stil omdat de situatie dreigde te escaleren.
Het geweld richting Willems zorgde voor veel ophef. De speler zelf bleef rustig, maar besloot maandag na overleg met de clubleiding wel aangifte te doen. De minderjarige jongen die ervan wordt verdacht dat hij Willems heeft geslagen, is na de wedstrijd aangehouden door de politie.
Zelf verantwoordelijk
De KNVB wil niet reageren op de opmerking van de spelersvakbond. Volgens de voetbalbond zijn clubs zelf verantwoordelijk voor de veiligheid in hun stadions. FC Groningen kreeg vorige week nog een boete van 5000 euro van de KNVB, omdat in januari tijdens de verloren bekerwedstrijd tegen SV Spakenburg (2-3) vanuit het publiek onder meer bekers bier op het veld werden gegooid. Een speler van Spakenburg werd daarbij geraakt. Het duel lag als gevolg daarvan een tijdje stil.
Vorige maand ging het ook al mis bij de wedstrijd van PSV tegen Sevilla in de Europa League. Een aanhanger van PSV kwam het veld op en viel de doelman van de Spaanse club aan. De 20-jarige man uit Roermond is veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan een maand voorwaardelijk. Vorig jaar kreeg FC Twente-speler Vaclav Cerny in de wedstrijd tegen Heracles bij een opstootje een klap van een fan van Heracles.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
14 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
40 minuten geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
3 uur geleden