Spelersvakbond: KNVB moet voor veilige werkomgeving zorgen
HOOFDDORP (ANP) - De spelersvakbond VVCS is geschrokken dat er zondag bij de wedstrijd van FC Groningen tegen sc Heerenveen opnieuw een voetballer is belaagd door een toeschouwer. "Veldbestormers, bierdouches... Absurd! We wijzen als VVCS de KNVB nogmaals op de verplichting om voor een veilige werkomgeving voor spelers te zorgen", schrijft de VVCS op Twitter.
Groningen-verdediger Jetro Willems kreeg zondag een klap van een 'eigen' supporter toen hij probeerde boze fans te kalmeren. Er was in de slotfase van het duel met Heerenveen onrust ontstaan nadat een andere toeschouwer had geprobeerd het veld te betreden. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük legde het duel voor ongeveer een kwartier stil omdat de situatie dreigde te escaleren.
Het geweld richting Willems zorgde voor veel ophef. De speler zelf bleef rustig, maar besloot maandag na overleg met de clubleiding wel aangifte te doen. De minderjarige jongen die ervan wordt verdacht dat hij Willems heeft geslagen, is na de wedstrijd aangehouden door de politie.
Zelf verantwoordelijk
De KNVB wil niet reageren op de opmerking van de spelersvakbond. Volgens de voetbalbond zijn clubs zelf verantwoordelijk voor de veiligheid in hun stadions. FC Groningen kreeg vorige week nog een boete van 5000 euro van de KNVB, omdat in januari tijdens de verloren bekerwedstrijd tegen SV Spakenburg (2-3) vanuit het publiek onder meer bekers bier op het veld werden gegooid. Een speler van Spakenburg werd daarbij geraakt. Het duel lag als gevolg daarvan een tijdje stil.
Vorige maand ging het ook al mis bij de wedstrijd van PSV tegen Sevilla in de Europa League. Een aanhanger van PSV kwam het veld op en viel de doelman van de Spaanse club aan. De 20-jarige man uit Roermond is veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan een maand voorwaardelijk. Vorig jaar kreeg FC Twente-speler Vaclav Cerny in de wedstrijd tegen Heracles bij een opstootje een klap van een fan van Heracles.
Meer uit Voetbal
DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
54 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
3 uur geleden