Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond: KNVB moet voor veilige werkomgeving zorgen

Spelersvakbond: KNVB moet voor veilige werkomgeving zorgen

HOOFDDORP (ANP) - De spelersvakbond VVCS is geschrokken dat er zondag bij de wedstrijd van FC Groningen tegen sc Heerenveen opnieuw een voetballer is belaagd door een toeschouwer. "Veldbestormers, bierdouches... Absurd! We wijzen als VVCS de KNVB nogmaals op de verplichting om voor een veilige werkomgeving voor spelers te zorgen", schrijft de VVCS op Twitter.

Groningen-verdediger Jetro Willems kreeg zondag een klap van een 'eigen' supporter toen hij probeerde boze fans te kalmeren. Er was in de slotfase van het duel met Heerenveen onrust ontstaan nadat een andere toeschouwer had geprobeerd het veld te betreden. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük legde het duel voor ongeveer een kwartier stil omdat de situatie dreigde te escaleren.

Het geweld richting Willems zorgde voor veel ophef. De speler zelf bleef rustig, maar besloot maandag na overleg met de clubleiding wel aangifte te doen. De minderjarige jongen die ervan wordt verdacht dat hij Willems heeft geslagen, is na de wedstrijd aangehouden door de politie.

Zelf verantwoordelijk

De KNVB wil niet reageren op de opmerking van de spelersvakbond. Volgens de voetbalbond zijn clubs zelf verantwoordelijk voor de veiligheid in hun stadions. FC Groningen kreeg vorige week nog een boete van 5000 euro van de KNVB, omdat in januari tijdens de verloren bekerwedstrijd tegen SV Spakenburg (2-3) vanuit het publiek onder meer bekers bier op het veld werden gegooid. Een speler van Spakenburg werd daarbij geraakt. Het duel lag als gevolg daarvan een tijdje stil.

Vorige maand ging het ook al mis bij de wedstrijd van PSV tegen Sevilla in de Europa League. Een aanhanger van PSV kwam het veld op en viel de doelman van de Spaanse club aan. De 20-jarige man uit Roermond is veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan een maand voorwaardelijk. Vorig jaar kreeg FC Twente-speler Vaclav Cerny in de wedstrijd tegen Heracles bij een opstootje een klap van een fan van Heracles.

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

4 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

5 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

5 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

6 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

6 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

6 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

6 uur geleden