Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond bezorgd om vrouwenvoetbal

Spelersvakbond bezorgd om vrouwenvoetbal

BERN (ANP/DPA) - De internationale spelersvakbond FIFPro denkt dat de coronacrisis de ontwikkeling van het vrouwenvoetbal verstoort. Zonder financiële ondersteuning van competities, clubs en speelsters wordt de situatie nijpend. "Als mondiale voetbalgemeenschap hebben wij de verantwoordelijkheid samen te komen en onze branche te beschermen", stelt Jonas Baer-Hoffmann, secretaris-generaal van de FIFPro.

Problemen van het vrouwenvoetbal ten opzichte van de mannen zijn onder meer het ontbreken van miljoenencontracten aan tv-gelden, het tekort aan sponsorinkomsten en de lagere salarissen, waardoor speelsters eerder in de problemen komen.

"Het ontbreken vaak van geschreven contracten, de korte looptijd van veel verbintenissen, het gemis van verzekeringen en afspraken met werkgevers zorgen er voor dat veel speelsters hun bron van inkomsten dreigen kwijt te raken", stelt de FIFPro, die al voor de coronacrisis zorgwekkende toestanden zag in het vrouwenvoetbal. "Het is hard gegaan met de ontwikkeling, van amateurisme, via semi-professionalisme naar hoe het nu gaat. Het is een lange weg geweest en het is moeilijk voor de speelsters om nu te zien dat de status waar ze zo hard voor geknokt hebben in gevaar is."

Volgen de FIFPro is de looptijd van spelerscontracten in het vrouwenvoetbal gemiddeld niet langer dan een jaar en zijn speelsters niet beschermd tegen verlies van inkomsten wanneer de competities niet worden hervat. De vakbond roept op tot meer investeringen in het vrouwenvoetbal en het creëren van "werkomgevingen waarin spelers niet worden uitgebuit en hun rechten worden gerespecteerd".

Meer uit Voetbal

Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

35 minuten geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

1 uur geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

2 uur geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

2 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

2 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

2 uur geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

2 uur geleden