Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond bezorgd om vrouwenvoetbal

Spelersvakbond bezorgd om vrouwenvoetbal

BERN (ANP/DPA) - De internationale spelersvakbond FIFPro denkt dat de coronacrisis de ontwikkeling van het vrouwenvoetbal verstoort. Zonder financiële ondersteuning van competities, clubs en speelsters wordt de situatie nijpend. "Als mondiale voetbalgemeenschap hebben wij de verantwoordelijkheid samen te komen en onze branche te beschermen", stelt Jonas Baer-Hoffmann, secretaris-generaal van de FIFPro.

Problemen van het vrouwenvoetbal ten opzichte van de mannen zijn onder meer het ontbreken van miljoenencontracten aan tv-gelden, het tekort aan sponsorinkomsten en de lagere salarissen, waardoor speelsters eerder in de problemen komen.

"Het ontbreken vaak van geschreven contracten, de korte looptijd van veel verbintenissen, het gemis van verzekeringen en afspraken met werkgevers zorgen er voor dat veel speelsters hun bron van inkomsten dreigen kwijt te raken", stelt de FIFPro, die al voor de coronacrisis zorgwekkende toestanden zag in het vrouwenvoetbal. "Het is hard gegaan met de ontwikkeling, van amateurisme, via semi-professionalisme naar hoe het nu gaat. Het is een lange weg geweest en het is moeilijk voor de speelsters om nu te zien dat de status waar ze zo hard voor geknokt hebben in gevaar is."

Volgen de FIFPro is de looptijd van spelerscontracten in het vrouwenvoetbal gemiddeld niet langer dan een jaar en zijn speelsters niet beschermd tegen verlies van inkomsten wanneer de competities niet worden hervat. De vakbond roept op tot meer investeringen in het vrouwenvoetbal en het creëren van "werkomgevingen waarin spelers niet worden uitgebuit en hun rechten worden gerespecteerd".

Meer uit Voetbal

Bayern-aanvaller Díaz voorlopig aan de kant met hamstringblessure

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.

4 uur geleden
Hajduk Split moet in leeg stadion spelen om vuurwerk tegen Ajax

SPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.

9 uur geleden
Arsenal maakt zich zorgen om blessure aanvaller Saka

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.

10 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz nieuwe bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.

11 uur geleden
Van Bronckhorst vindt dat Feyenoord meer had verdiend bij Betis

SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.

17 uur geleden
Arsenal redt punt bij Bayern München na late goal Rice

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.

21 uur geleden
Nipte nederlaag Feyenoord bij Real Betis in Champions League

SEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.

21 uur geleden