Spelersgroep Feyenoord verdeeld na verlenging loonmaatregel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord beleeft een onrustige aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen FC Twente. Twee dagen na de pijnlijke bekernederlaag bij sc Heerenveen (4-3) hebben de spelers van de directie te horen gekregen dat de eerdere loonmaatregel met vier maanden is verlengd. Binnen de Rotterdamse selectie is daarop verdeeld gereageerd. Een tegenvoorstel bleef uit.
In tegenstelling tot vorig jaar, toen de selectie akkoord ging met een salarisverlaging voor zes maanden, was deze keer het draagvlak voor het loonoffer minder groot. Sommige spelers waren het ermee eens, anderen wezen een verlenging van de maatregel af en er waren ook Feyenoorders die niets van zich lieten horen. Het gebrek aan eensgezindheid was voor de clubleiding geen reden om af te zien van een hernieuwde korting op de spelerssalarissen.
Door de aanhoudende coronacrisis gaat het in financieel opzicht slecht met Feyenoord. De Rotterdamse club verliest alleen al aan omzet per thuiswedstrijd achter gesloten deuren ongeveer 9 ton. De directie mag vanwege de economische noodzaak de arbeidsvoorwaarden eenzijdig veranderen. Het andere personeel van Feyenoord, de stafleden en de directieleden stemden eerder al wel in met een verlenging van de loonmaatregel voor vier maanden. De clubleiding heeft nu deze salarisverlaging ook aan de selectie opgelegd.
Stapje terug
Voor Feyenoord is het belangrijk dat de club in alle geledingen een stapje terugdoet in de salarissfeer en dat zeker ook de spelers en trainers, de 'grootverdieners', daarin meegaan. De volksclub verkocht vorig jaar een kleine 30.000 seizoenkaarten. Ruim 7000 fans gaven daarbij aan dat ze hun geld niet terug hoefden te krijgen indien stadionbezoek er door de coronapandemie dit seizoen niet van zou komen. De overgrote meerderheid van de seizoenkaarthouders kan echter nog wel een groot deel van de kosten terugvorderen. Feyenoord hoopt dat ze dat niet gaan doen en een collectieve salarisverlaging is dan in dit kader een belangrijk signaal naar het legioen.
De vakbonden in het betaald voetbal hebben voor de salarisreductie een progressieve staffel afgesproken, van 2,5 tot maximaal 20 procent. Feyenoord heeft de onderste staffel gematigd en aan de bovenkant juist een trede toegevoegd. "Hierdoor worden de laagste salarissen net iets minder gekort, maar leveren werknemers met de hoogste salarissen over een deel van hun inkomen juist nog eens extra in", liet algemeen directeur Mark Koevermans na de eerste loonmaatregel weten. "Zo dragen de sterkste schouders nog nadrukkelijker de zwaarste lasten."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
47 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
9 uur geleden