Spelersgroep Feyenoord verdeeld na verlenging loonmaatregel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord beleeft een onrustige aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen FC Twente. Twee dagen na de pijnlijke bekernederlaag bij sc Heerenveen (4-3) hebben de spelers van de directie te horen gekregen dat de eerdere loonmaatregel met vier maanden is verlengd. Binnen de Rotterdamse selectie is daarop verdeeld gereageerd. Een tegenvoorstel bleef uit.
In tegenstelling tot vorig jaar, toen de selectie akkoord ging met een salarisverlaging voor zes maanden, was deze keer het draagvlak voor het loonoffer minder groot. Sommige spelers waren het ermee eens, anderen wezen een verlenging van de maatregel af en er waren ook Feyenoorders die niets van zich lieten horen. Het gebrek aan eensgezindheid was voor de clubleiding geen reden om af te zien van een hernieuwde korting op de spelerssalarissen.
Door de aanhoudende coronacrisis gaat het in financieel opzicht slecht met Feyenoord. De Rotterdamse club verliest alleen al aan omzet per thuiswedstrijd achter gesloten deuren ongeveer 9 ton. De directie mag vanwege de economische noodzaak de arbeidsvoorwaarden eenzijdig veranderen. Het andere personeel van Feyenoord, de stafleden en de directieleden stemden eerder al wel in met een verlenging van de loonmaatregel voor vier maanden. De clubleiding heeft nu deze salarisverlaging ook aan de selectie opgelegd.
Stapje terug
Voor Feyenoord is het belangrijk dat de club in alle geledingen een stapje terugdoet in de salarissfeer en dat zeker ook de spelers en trainers, de 'grootverdieners', daarin meegaan. De volksclub verkocht vorig jaar een kleine 30.000 seizoenkaarten. Ruim 7000 fans gaven daarbij aan dat ze hun geld niet terug hoefden te krijgen indien stadionbezoek er door de coronapandemie dit seizoen niet van zou komen. De overgrote meerderheid van de seizoenkaarthouders kan echter nog wel een groot deel van de kosten terugvorderen. Feyenoord hoopt dat ze dat niet gaan doen en een collectieve salarisverlaging is dan in dit kader een belangrijk signaal naar het legioen.
De vakbonden in het betaald voetbal hebben voor de salarisreductie een progressieve staffel afgesproken, van 2,5 tot maximaal 20 procent. Feyenoord heeft de onderste staffel gematigd en aan de bovenkant juist een trede toegevoegd. "Hierdoor worden de laagste salarissen net iets minder gekort, maar leveren werknemers met de hoogste salarissen over een deel van hun inkomen juist nog eens extra in", liet algemeen directeur Mark Koevermans na de eerste loonmaatregel weten. "Zo dragen de sterkste schouders nog nadrukkelijker de zwaarste lasten."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
10 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
10 uur geleden