Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersgroep Feyenoord verdeeld na verlenging loonmaatregel

Spelersgroep Feyenoord verdeeld na verlenging loonmaatregel

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord beleeft een onrustige aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen FC Twente. Twee dagen na de pijnlijke bekernederlaag bij sc Heerenveen (4-3) hebben de spelers van de directie te horen gekregen dat de eerdere loonmaatregel met vier maanden is verlengd. Binnen de Rotterdamse selectie is daarop verdeeld gereageerd. Een tegenvoorstel bleef uit.

In tegenstelling tot vorig jaar, toen de selectie akkoord ging met een salarisverlaging voor zes maanden, was deze keer het draagvlak voor het loonoffer minder groot. Sommige spelers waren het ermee eens, anderen wezen een verlenging van de maatregel af en er waren ook Feyenoorders die niets van zich lieten horen. Het gebrek aan eensgezindheid was voor de clubleiding geen reden om af te zien van een hernieuwde korting op de spelerssalarissen.

Door de aanhoudende coronacrisis gaat het in financieel opzicht slecht met Feyenoord. De Rotterdamse club verliest alleen al aan omzet per thuiswedstrijd achter gesloten deuren ongeveer 9 ton. De directie mag vanwege de economische noodzaak de arbeidsvoorwaarden eenzijdig veranderen. Het andere personeel van Feyenoord, de stafleden en de directieleden stemden eerder al wel in met een verlenging van de loonmaatregel voor vier maanden. De clubleiding heeft nu deze salarisverlaging ook aan de selectie opgelegd.

Stapje terug

Voor Feyenoord is het belangrijk dat de club in alle geledingen een stapje terugdoet in de salarissfeer en dat zeker ook de spelers en trainers, de 'grootverdieners', daarin meegaan. De volksclub verkocht vorig jaar een kleine 30.000 seizoenkaarten. Ruim 7000 fans gaven daarbij aan dat ze hun geld niet terug hoefden te krijgen indien stadionbezoek er door de coronapandemie dit seizoen niet van zou komen. De overgrote meerderheid van de seizoenkaarthouders kan echter nog wel een groot deel van de kosten terugvorderen. Feyenoord hoopt dat ze dat niet gaan doen en een collectieve salarisverlaging is dan in dit kader een belangrijk signaal naar het legioen.

De vakbonden in het betaald voetbal hebben voor de salarisreductie een progressieve staffel afgesproken, van 2,5 tot maximaal 20 procent. Feyenoord heeft de onderste staffel gematigd en aan de bovenkant juist een trede toegevoegd. "Hierdoor worden de laagste salarissen net iets minder gekort, maar leveren werknemers met de hoogste salarissen over een deel van hun inkomen juist nog eens extra in", liet algemeen directeur Mark Koevermans na de eerste loonmaatregel weten. "Zo dragen de sterkste schouders nog nadrukkelijker de zwaarste lasten."

Meer uit Voetbal

Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

4 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

4 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

12 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

14 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

14 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

14 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

16 uur geleden