Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersgroep Feyenoord verdeeld na verlenging loonmaatregel

Spelersgroep Feyenoord verdeeld na verlenging loonmaatregel

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord beleeft een onrustige aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen FC Twente. Twee dagen na de pijnlijke bekernederlaag bij sc Heerenveen (4-3) hebben de spelers van de directie te horen gekregen dat de eerdere loonmaatregel met vier maanden is verlengd. Binnen de Rotterdamse selectie is daarop verdeeld gereageerd. Een tegenvoorstel bleef uit.

In tegenstelling tot vorig jaar, toen de selectie akkoord ging met een salarisverlaging voor zes maanden, was deze keer het draagvlak voor het loonoffer minder groot. Sommige spelers waren het ermee eens, anderen wezen een verlenging van de maatregel af en er waren ook Feyenoorders die niets van zich lieten horen. Het gebrek aan eensgezindheid was voor de clubleiding geen reden om af te zien van een hernieuwde korting op de spelerssalarissen.

Door de aanhoudende coronacrisis gaat het in financieel opzicht slecht met Feyenoord. De Rotterdamse club verliest alleen al aan omzet per thuiswedstrijd achter gesloten deuren ongeveer 9 ton. De directie mag vanwege de economische noodzaak de arbeidsvoorwaarden eenzijdig veranderen. Het andere personeel van Feyenoord, de stafleden en de directieleden stemden eerder al wel in met een verlenging van de loonmaatregel voor vier maanden. De clubleiding heeft nu deze salarisverlaging ook aan de selectie opgelegd.

Stapje terug

Voor Feyenoord is het belangrijk dat de club in alle geledingen een stapje terugdoet in de salarissfeer en dat zeker ook de spelers en trainers, de 'grootverdieners', daarin meegaan. De volksclub verkocht vorig jaar een kleine 30.000 seizoenkaarten. Ruim 7000 fans gaven daarbij aan dat ze hun geld niet terug hoefden te krijgen indien stadionbezoek er door de coronapandemie dit seizoen niet van zou komen. De overgrote meerderheid van de seizoenkaarthouders kan echter nog wel een groot deel van de kosten terugvorderen. Feyenoord hoopt dat ze dat niet gaan doen en een collectieve salarisverlaging is dan in dit kader een belangrijk signaal naar het legioen.

De vakbonden in het betaald voetbal hebben voor de salarisreductie een progressieve staffel afgesproken, van 2,5 tot maximaal 20 procent. Feyenoord heeft de onderste staffel gematigd en aan de bovenkant juist een trede toegevoegd. "Hierdoor worden de laagste salarissen net iets minder gekort, maar leveren werknemers met de hoogste salarissen over een deel van hun inkomen juist nog eens extra in", liet algemeen directeur Mark Koevermans na de eerste loonmaatregel weten. "Zo dragen de sterkste schouders nog nadrukkelijker de zwaarste lasten."

Meer uit Voetbal

De Ligt ondergaat ingreep aan zijn rug en kan WK vergeten

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.

41 minuten geleden
Trainer García weet zeker dat Ajax komend seizoen kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.

42 minuten geleden
Sterling krijgt basisplaats in laatste Eredivisieduel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.

52 minuten geleden
FC Twente met fitte selectie naar laatste wedstrijd tegen PSV

ENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.

1 uur geleden
Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

2 uur geleden
Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

17 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

19 uur geleden