Spelersbus Go Ahead Eagles warm onthaald in Deventer
DEVENTER (ANP) - De spelersbus van Go Ahead Eagles is aangekomen in Deventer. Daar werden de voetballers warm onthaald door supporters vanwege de promotie naar de Eredivisie door de winst op Excelsior (1-0).
Fans stonden met fakkels de bus op te wachten. Die kwam even na 02.00 uur aan op een parkeerterrein bij het Van der Valk Hotel, langs de A1. Bij RTV Oost was te zien hoe uitzinnige supporters met vlaggen stonden te zwaaien, de voetballers toejuichten en vuurwerk afstaken.
De spelers van Go Ahead Eagles vierden zelf ook al feest tijdens de busreis vanuit Rotterdam naar Deventer, zo was te zien en te horen op beelden die de club op Twitter deelde.
Bas Kuipers, die in de 82e minuut het winnende doelpunt maakte voor Go Ahead Eagles, zei bij RTV Oost dat de spannende ontknoping van de Keuken Kampioen Divisie op "een sprookje" lijkt. "Het is een grote chaos hier", zei hij toen de spelersbus net was gearriveerd.
Kuipers sprak van "een bizar einde" van de competitie. Doordat De Graafschap punten liet liggen tegen Helmond Sport (0-0), keren de Eagles terug naar het hoogste niveau van het Nederlandse voetbal. De wedstrijd in Doetinchem was woensdag op hetzelfde tijdstip begonnen, maar vanwege noodweer was dat duel lange tijd stilgelegd. "Winnen... en dan een uur moeten wachten", aldus Kuipers over de spanning.
In het centrum van de stad was woensdagavond laat al een groot feest uitgebroken. Daar is het inmiddels weer rustig geworden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Overheidsorganisaties verkennen of het mogelijk is om dwangsommen af te schaffen. Dat blijkt uit een e-mail van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) die werd vrijgegeven op verzoek van dagblad Trouw.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Freek Staps neemt afscheid als hoofdredacteur bij het ANP. Hij verlaat het persbureau rond de jaarwisseling omdat hij "ruimte wil maken voor nieuw leiderschap voor de redactie, verse ideeën en nieuwe energie".
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De herkomst van biomassa die in Nederlandse energiecentrales wordt verbrand, wordt inzet van een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Comité Schone Lucht (CSL) kondigt aan via de rechter strenger toezicht te gaan eisen. De milieuorganisatie wil met de zaak bereiken dat de staat "niet langer biomassa als duurzaam behandelt of subsidieert wanneer de herkomst en duurzaamheid van het gebruikte hout onvoldoende onafhankelijk zijn vastgesteld".
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na een aanrijding op de Plataanstraat in Haarlem. Daar werd zondagavond rond 18.45 uur een kind aangereden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
12 uur geleden