Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

De kwestie kwam aan de orde toen NAC Breda en TOP Oss eerder deze maand naar de KNVB stapten omdat bij hun tegenstanders met Dean James (Go Ahead Eagles) en Nathan Tjoe-A-On (Willem II) Indonesische internationals in actie kwamen. Die zouden mogelijk niet speelgerechtigd zijn omdat ze een Indonesisch paspoort hebben om zo voor dat land uit te kunnen komen. Daarmee zijn ze de Nederlandse nationaliteit mogelijk kwijt. Er wordt onderzocht of meerdere internationals van verschillende landen die in Nederland actief zijn hetzelfde probleem hebben.

Een woordvoerder van Justitie laat weten niet op individuele gevallen in te kunnen gaan. Volgens hem worden personen in algemene zin geacht zichzelf goed te informeren als ze voor een andere nationaliteit kiezen. De Rijkswet op het Nederlanderschap bepaalt dat iemand die vrijwillig een andere nationaliteit aanneemt het Nederlanderschap verliest. Er geldt alleen een uitzondering voor personen die in het andere land zijn geboren en daar wonen, als minderjarige minimaal in het land van de andere nationaliteit hebben gewoond of de nationaliteit aannemen van een partner met wie ze gehuwd zijn of met wie ze een geregistreerd partnerschap hebben.

Uitzoekwerk

De KNVB heeft al laten weten dat de bond niet van plan is om reeds gespeelde duels ongeldig te verklaren. Dit betreft alle wedstrijden in de Eredivisie tot en met speelronde 28 en in de eerste divisie tot en met speelronde 33, met uitzondering van de wedstrijden van 28 maart.

De KNVB heeft de paspoortkwestie bij de aanklager betaald voetbal neergelegd. De clubs moeten voor de volgende speelronde zorgvuldig en met juridische ondersteuning uitzoeken of alle spelers over een vereiste verblijf- en werkvergunning beschikken.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

9 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

11 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

13 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

16 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

17 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

17 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

18 uur geleden