Spelers weigeren regenboogshirt Australische rugbyclub te dragen
SYDNEY (ANP) - Zeven rugbyers van de Australische club Manly Sea Eagles weigeren te spelen in een speciaal regenboogshirt dat hun club heeft laten maken. De rugbyclub wil met het shirt diversiteit en inclusiviteit uitstralen, maar een deel van de spelersgroep weigert daaraan mee te doen vanwege culturele en religieuze redenen.
"De bedoeling was om hiermee onze steun te betuigen aan de mensenrechten met betrekking tot geslacht, ras, cultuur, bekwaamheid en de lhbti-bewegingen", zei coach Des Hasler op een persconferentie. "Helaas was de uitvoering niet goed."
Volgens Hasler, die een verklaring voorlas waarin hij namens de club uitgebreid excuses maakte, waren zijn spelers vooraf niet geïnformeerd over het maandag gepresenteerde shirt. Manly Sea Eagles draagt dat shirt, voorzien van strepen in de regenboogkleuren, eenmalig in de competitiewedstrijd van donderdag tegen Sydney Roosters. Zeven spelers lieten de clubleiding weten dat ze dat tenue niet willen aantrekken. Op een ingelaste persconferentie gaven coach Hasler en aanvoerder Daly Cherry-Evans een toelichting.
"We willen een belangrijke boodschap uitdragen met dit shirt, maar helaas hebben we te weinig overleg gehad met partijen binnen en buiten de club", aldus Hasler. "Deze slechte aanpak heeft tot veel verwarring geleid. Dat spijt ons, we hebben een fout gemaakt. We hadden dit in ieder geval vooraf moeten bespreken met de spelers. Je hebt te maken met culturele en religieuze aspecten, daar hadden we over moeten praten. We accepteren de beslissing van de betreffende spelers om donderdag niet te spelen. We gaan het shirt wel gewoon dragen. Ik hoop dat iedereen onze excuses accepteert."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.
10 uur geledenFONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.
11 uur geledenGLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.
12 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.
21 uur geleden