'Spelers Vitesse door de club betaald en niet door een Rus'
ARNHEM (ANP) - De spelers van Vitesse houden zich niet bezig met het feit dat hun salarissen door een Russische miljardair worden betaald. De Arnhemse club is eigendom van de Russische oligarch Valeriy Oyf. Waar veel clubs, sporters en bonden de afgelopen week nadrukkelijk afstand namen van de gebeurtenissen in Oekraïne, is het al enige dagen stil vanuit Arnhem.
"Als Vitesse volgen wij, net als iedereen, de huidige ontwikkelingen. De club functioneert normaal en richt zich op de sportieve prestaties in de competities waar het deel van uitmaakt", bracht Vitesse precies een week geleden naar buiten. Sindsdien is er veel gebeurd en heeft de oorlog in Oekraïne ook in de sportwereld voor veel reuring gezorgd. Een greep: grote evenementen in Rusland werden geschrapt, de Russische voetbalploeg kan niet deelnemen aan het WK en Russische para-atleten worden geweigerd op de Paralympische Spelen.
Ondanks de grote nieuwsfeiten bleef Vitesse zwijgen. "Nog steeds geen statement van Valeriy Oyf/Vitesse. Ze zwijgen en besmeuren zo onze club", twitterde columnist Marcel van Roosmalen, fan van de club, dinsdag al.
Onderwerp van gesprek
Desgevraagd wilde trainer Thomas Letsch er donderdag wel iets over zeggen. "Ze worden niet door een Rus maar door de club betaald, maar natuurlijk wordt er hier over de situatie in Oekraïne gesproken", zei hij donderdag in aanloop naar het thuisduel met Sparta, langs de kant van het zonnige trainingsveld op Papendal.
Waar Vitesse er vooral op aandrong het over de wedstrijd tegen de Rotterdammers (vrijdag 20.00 uur) te hebben, wilde Letsch nog wel het een en ander kwijt over de spagaat waarin de club zit. Over de eigenaar van de club liet hij weinig los. "Daarvoor moet je bij het bestuur zijn." Een woordvoerder van de club wilde alleen bevestigen dat het "onderwerp van gesprek is". Vragen over de kwestie kon hij niet beantwoorden.
Bezig
Niet de Russische eigenaar, maar de situatie in Oekraïne houdt de spelers bezig. "We hebben het over voetbal maar in de wereld gebeuren grotere dingen. Op de ochtend dat de oorlog uitbrak, kreeg die middag een van de spelers een kind en die avond moesten we spelen. Dat geeft aan dat er meer is." Een van de Slowaakse voetballers heeft familie op enkele tientallen kilometers van de Oekraïense grens. "Het houdt hem meer bezig dan bijvoorbeeld een speler uit Frankrijk."
Drie jaar geleden nam Oyf de aandelen over van zijn landgenoot Aleksandr Tsjigirinski en hij dekt jaarlijks de financiële gaten in de begroting van de nummer 6 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
29 minuten geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
3 uur geleden