Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Spelers Vitesse door de club betaald en niet door een Rus'

'Spelers Vitesse door de club betaald en niet door een Rus'

ARNHEM (ANP) - De spelers van Vitesse houden zich niet bezig met het feit dat hun salarissen door een Russische miljardair worden betaald. De Arnhemse club is eigendom van de Russische oligarch Valeriy Oyf. Waar veel clubs, sporters en bonden de afgelopen week nadrukkelijk afstand namen van de gebeurtenissen in Oekraïne, is het al enige dagen stil vanuit Arnhem.

"Als Vitesse volgen wij, net als iedereen, de huidige ontwikkelingen. De club functioneert normaal en richt zich op de sportieve prestaties in de competities waar het deel van uitmaakt", bracht Vitesse precies een week geleden naar buiten. Sindsdien is er veel gebeurd en heeft de oorlog in Oekraïne ook in de sportwereld voor veel reuring gezorgd. Een greep: grote evenementen in Rusland werden geschrapt, de Russische voetbalploeg kan niet deelnemen aan het WK en Russische para-atleten worden geweigerd op de Paralympische Spelen.

Ondanks de grote nieuwsfeiten bleef Vitesse zwijgen. "Nog steeds geen statement van Valeriy Oyf/Vitesse. Ze zwijgen en besmeuren zo onze club", twitterde columnist Marcel van Roosmalen, fan van de club, dinsdag al.

Onderwerp van gesprek

Desgevraagd wilde trainer Thomas Letsch er donderdag wel iets over zeggen. "Ze worden niet door een Rus maar door de club betaald, maar natuurlijk wordt er hier over de situatie in Oekraïne gesproken", zei hij donderdag in aanloop naar het thuisduel met Sparta, langs de kant van het zonnige trainingsveld op Papendal.

Waar Vitesse er vooral op aandrong het over de wedstrijd tegen de Rotterdammers (vrijdag 20.00 uur) te hebben, wilde Letsch nog wel het een en ander kwijt over de spagaat waarin de club zit. Over de eigenaar van de club liet hij weinig los. "Daarvoor moet je bij het bestuur zijn." Een woordvoerder van de club wilde alleen bevestigen dat het "onderwerp van gesprek is". Vragen over de kwestie kon hij niet beantwoorden.

Bezig

Niet de Russische eigenaar, maar de situatie in Oekraïne houdt de spelers bezig. "We hebben het over voetbal maar in de wereld gebeuren grotere dingen. Op de ochtend dat de oorlog uitbrak, kreeg die middag een van de spelers een kind en die avond moesten we spelen. Dat geeft aan dat er meer is." Een van de Slowaakse voetballers heeft familie op enkele tientallen kilometers van de Oekraïense grens. "Het houdt hem meer bezig dan bijvoorbeeld een speler uit Frankrijk."

Drie jaar geleden nam Oyf de aandelen over van zijn landgenoot Aleksandr Tsjigirinski en hij dekt jaarlijks de financiële gaten in de begroting van de nummer 6 van de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

47 minuten geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

1 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

2 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

14 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

16 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

16 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden