Spelers van Oranje zien run op kaarten voor halve finale EK
WOLFSBURG (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal kunnen niet aan alle verzoeken voor kaarten voor de halve finale van woensdagavond tegen Engeland op het EK voldoen. "Het is logisch dat er steeds meer mensen hiernaartoe willen komen", zei Cody Gakpo op een persmoment van Oranje in Wolfsburg. "Maar zoveel kaarten krijgen wij ook weer niet. Wij zien wel steeds beelden van al onze fans rond duels. Dat motiveert ons enorm."
De KNVB heeft 8000 kaarten voor de wedstrijd in het Signal Iduna Park, dat op het EK plaats biedt aan 62.000 fans. De UEFA heeft ook 1500 tickets aan Nederlandse fans verkocht. Supporters van het Nederlands elftal nemen voor de halve eindstrijd plaats op de wereldberoemde 'Gelbe Wand', waar 25.000 fans van Borussia Dortmund hun club tijdens ieder thuisduel aanmoedigen. Op het EK is die tribune minder iconisch. Op last van de UEFA zijn alle staanplaatsen veranderd in zitplekken.
De KNVB verwacht, na overleg met lokale autoriteiten, dat er minimaal 75.000 Nederlanders naar Dortmund komen. Veel van die fans hebben geen ticket voor de halve finale. Op internet worden de goedkoopste kaarten voor meer dan 700 euro aangeboden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
2 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
3 uur geleden