Spelers Real Madrid steunen racisme-slachtoffer Vinícius Júnior
MADRID (ANP) - De spelers van Real Madrid hebben voor het duel van woensdag tegen Rayo Vallecano hun steun betuigd aan teamgenoot Vinícius Júnior, die het afgelopen weekeinde opnieuw het slachtoffer van racisme was. Ze droegen tijdens de warming-up allemaal een shirt met het rugnummer 20 van de Braziliaanse aanvaller, die zelf ontbrak. Hij is wel in het stadion aanwezig.
Volgens de officiële lezing is hij geblesseerd aan een knie. Bekend was al dat Vinícius niet zou worden geschorst vanwege zijn rode kaart in het duel met Valencia, het afgelopen weekeinde. De Braziliaanse aanvaller werd tijdens die ontmoeting op racistische wijze uitgescholden en liep, mogelijk door de emoties, nog tegen een rode kaart op ook.
Internationaal is grote ophef ontstaan over de bejegening van Vinícius Júnior, die al vaker het slachtoffer was van vergelijkbare haatcampagnes.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
4 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
22 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
22 uur geleden