Spelers Real Betis woest om penalty voor De Jong
SEVILLA (ANP) - Sevilla was weliswaar beter, maar toch konden de spelers van de Spaanse voetbalclub Real Betis bij de hervatting van La Liga de nederlaag bij de stadgenoot maar moeilijk accepteren. Dat had vooral te maken met de manier waarop ze kort na rust op achterstand kwamen.
"Ongelooflijk dat de scheidsrechter hier een strafschop voor gaf", mopperde verdediger Marc Bartra van Real Betis. De Spanjaard sprong bij een luchtduel Luuk de Jong in de rug. De Nederlandse spits van Sevilla voelde ook even de elleboog van Bartra in z'n nek en ging naar de grond. "Ik kwam hoger dan De Jong en hij sprong in mijn armen", zo was de uitleg van Bartra. "Zelfs de spelers van Sevilla waren verrast dat het een penalty was."
Lucas Ocampos opende de score in het lege stadion van Sevilla en even later verdubbelde Fernando de voorsprong (2-0). "Over de hele wedstrijd gezien was Sevilla beter", zei trainer Rubi van Real Betis. "Maar de manier waarop we die eerste goal moesten incasseren, valt moeilijk te accepteren."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 minuten geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
14 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
17 uur geleden