Spelers Real Betis woest om penalty voor De Jong
SEVILLA (ANP) - Sevilla was weliswaar beter, maar toch konden de spelers van de Spaanse voetbalclub Real Betis bij de hervatting van La Liga de nederlaag bij de stadgenoot maar moeilijk accepteren. Dat had vooral te maken met de manier waarop ze kort na rust op achterstand kwamen.
"Ongelooflijk dat de scheidsrechter hier een strafschop voor gaf", mopperde verdediger Marc Bartra van Real Betis. De Spanjaard sprong bij een luchtduel Luuk de Jong in de rug. De Nederlandse spits van Sevilla voelde ook even de elleboog van Bartra in z'n nek en ging naar de grond. "Ik kwam hoger dan De Jong en hij sprong in mijn armen", zo was de uitleg van Bartra. "Zelfs de spelers van Sevilla waren verrast dat het een penalty was."
Lucas Ocampos opende de score in het lege stadion van Sevilla en even later verdubbelde Fernando de voorsprong (2-0). "Over de hele wedstrijd gezien was Sevilla beter", zei trainer Rubi van Real Betis. "Maar de manier waarop we die eerste goal moesten incasseren, valt moeilijk te accepteren."
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
47 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
49 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
4 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
4 uur geleden