Spelers PSV houden vertrouwen in Van Bommel
EMMEN (ANP) - Het wegsturen van Mark van Bommel als trainer van PSV zou op dit moment niet veel opschieten. Dat zei verdediger Daniel Schwaab zondag na het nieuwste puntenverlies van de Eindhovenaren, bij FC Emmen (1-1). PSV won slechts één van de laatste negen wedstrijden. Bij topclubs in het buitenland werden dit seizoen met Niko Kovac (Bayern München) en Mauricio Pochettino (Tottenham Hotspur) trainers na een minder slechte reeks ontslagen.
"Of ik nog vertrouwen in hem heb? Zeker. Hij doet er alles aan en bereidt ons goed op wedstrijden voor, we weten wat er gaat gebeuren", aldus Schwaab, die tegen Emmen een basisplaats had en scoorde. "De eerste helft hebben we de kansen niet afgemaakt. We speelden dominant. Na het tegendoelpunt bleven we niet rustig genoeg om door te blijven voetballen. We hebben op dit moment niet het vertrouwen om goed om te gaan met teleurstellingen."
Nick Viergever, de andere centrale verdediger van PSV, kon niet geloven dat PSV bij Emmen punten liet liggen. "Het is ontzettend frustrerend. Je moet hier gewoon winnen. Voor rust kregen we vier grote kansen. Of dat alleen pech is? Dat weet ik niet. De ballen gaan er niet in. Dan heb je het zelf niet goed genoeg gedaan", zei hij. "Je weet dat Emmen na rust iets meer druk gaat zetten. Na het doelpunt van Emmen waren we het even kwijt. Het viel een beetje uit elkaar. Aan de bal waren we niet vast genoeg. Dat mogen we onszelf verwijten. Als PSV zijnde mag je hier niet met 1-1 gelijk spelen."
Doorgaan
PSV wacht in de competitie al meer dan twee maanden op een overwinning buiten Eindhoven. Viergever: "Zo'n serie heb ik nog niet eerder meegemaakt als voetballer. We proberen het elke keer. We laden ons elke keer op. Dat moet je nu weer doen. Anders kan je net zo goed niet meer komen. We moeten de boel bij elkaar gaan rapen. Je laat niet alleen jezelf in de steek, ook de fans en de club. We moeten doorgaan."
Voor de pas 17-jarige Mohamed Ihattaren is de situatie ook even wennen. "Dit moet een keer ophouden. Iedereen denkt er gelukkig hetzelfde over bij ons. Ik kan echt niet lachen nu", aldus de spelmaker. "Als ik één wedstrijd verlies, doet dat al pijn. We hadden het gewoon af moeten maken. Ik had zeker één keer moeten scoren."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN/MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en PSV hebben akkoord bereikt over de transfer van middenvelder Ismael Saibari, melden diverse media in binnen- en buitenland. De kampioen van Duitsland betaalt volgens onder meer Bild, het Eindhovens Dagblad en transferexpert Fabrizio Romano 55 miljoen euro voor de Marokkaans international.
39 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Marc Cucurella overgenomen van Chelsea. De 'Koninklijke' betaalt naar verluidt minimaal 55 miljoen euro voor de 27-jarige linksback uit eigen land, die voor zes seizoenen heeft getekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - WK-deelnemers als Curaçao, Kaapverdië en Haïti hebben in een gezamenlijke verklaring hun onvrede geuit over uitspraken van voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen zei dat de uitbreiding van het WK naar 48 deelnemers niet per se goed is voor het voetbal en dat deze "oninteressante wedstrijden" oplevert.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voormalig Oranje-international Jerry de Jong is op 61-jarige leeftijd overleden, meldt de KNVB. De vader van oud-middenvelder Nigel de Jong, nu directeur topvoetbal bij de voetbalbond, speelde in 1990 en 1991 in totaal drie interlands.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen hield een gefrustreerd gevoel over aan de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap tegen Japan. De doelman kreeg in het Dallas Stadium in Arlington weinig te doen, maar moest wel twee treffers incasseren: 2-2.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Zweden begint zaterdag met een goed gevoel aan de ontmoeting met het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. De Scandinaviërs, die zich ternauwernood voor het toernooi wisten te plaatsen, versloegen Tunesië in Monterrey met ruime cijfers: 5-1. Zweden gaat daarmee aan de leiding in groep F, voor Japan en Nederland, die eerder op zondag in het Dallas Stadium met 2-2 gelijkspeelden.
7 uur geledenDALLAS (ANP) - Bondscoach Hajime Moriyasu overlaadde zijn spelers van Japan met complimenten na het gelijkspel in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen het Nederlands elftal (2-2). "Het is jammer dat we de wedstrijd niet hebben gewonnen", zei hij op een persconferentie in het Dallas Stadium. "Maar ik denk dat dit een goed resultaat voor ons is."
7 uur geleden