Spelers Paris Saint-Germain woest om scheldende arbiter Kuipers
MANCHESTER (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers heeft zich volgens spelers van Paris Saint-Germain in grove bewoordingen tot hen gericht, klaagden zij na het verloren duel met Manchester City. De Nederlandse arbiter moest in de slotfase diverse keren ingrijpen bij zware overtredingen van de Parijzenaars. Hij zou daarbij Leandro Paredes hebben uitgescholden, zei diens teamgenoot Ander Herrera. Ook de Italiaanse middenvelder Marco Verratti beklaagde zich na afloop. PSG verloor met 2-0, waardoor de ploeg de finale van de Champions League misliep.
Herrera zei bij radiozender RMC dat Kuipers 'fuck off' had geroepen tegen Paredes. "We hebben het steeds over respect voor scheidsrechters. Als wij zulke dingen roepen worden we voor drie wedstrijden geschorst", vertelde Herrera, die ploeggenoot Ángel di María in de 69e minuut met rood van het veld zag vertrekken. Kuipers zou Verratti 'fuck you' hebben toegebeten, verklaarde de Italiaan, ook bij RMC. Volgens PSG-coach Mauricio Pochettino verdient het gedrag van de arbiter een onderzoek. "Ik heb zelf niets gehoord, maar als dit waar is, zal de UEFA wellicht een onderzoek instellen", aldus de coach.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
46 minuten geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
6 uur geleden