Spelers Paris Saint-Germain woest om scheldende arbiter Kuipers
MANCHESTER (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers heeft zich volgens spelers van Paris Saint-Germain in grove bewoordingen tot hen gericht, klaagden zij na het verloren duel met Manchester City. De Nederlandse arbiter moest in de slotfase diverse keren ingrijpen bij zware overtredingen van de Parijzenaars. Hij zou daarbij Leandro Paredes hebben uitgescholden, zei diens teamgenoot Ander Herrera. Ook de Italiaanse middenvelder Marco Verratti beklaagde zich na afloop. PSG verloor met 2-0, waardoor de ploeg de finale van de Champions League misliep.
Herrera zei bij radiozender RMC dat Kuipers 'fuck off' had geroepen tegen Paredes. "We hebben het steeds over respect voor scheidsrechters. Als wij zulke dingen roepen worden we voor drie wedstrijden geschorst", vertelde Herrera, die ploeggenoot Ángel di María in de 69e minuut met rood van het veld zag vertrekken. Kuipers zou Verratti 'fuck you' hebben toegebeten, verklaarde de Italiaan, ook bij RMC. Volgens PSG-coach Mauricio Pochettino verdient het gedrag van de arbiter een onderzoek. "Ik heb zelf niets gehoord, maar als dit waar is, zal de UEFA wellicht een onderzoek instellen", aldus de coach.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Lamine Yamal begint bij Spanje om 18.00 uur aan het tweede WK-duel, met Saudi-Arabië. De van een dijbeenblessure herstelde aanvaller was in de teleurstellende eerste wedstrijd tegen Kaapverdië (0-0) nog invaller. Bondscoach Luis de la Fuente voert met Pedro Porro, Dani Olmo en Álex Baena nog drie wijzigingen door voor het duel in Atlanta.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
8 uur geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
8 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
10 uur geleden