Spelers Oranje zoeken op rustdag verkoeling in zwembad
WOLFSBURG (ANP) - Spelers van het Nederlands elftal hebben op de eerste rustdag van het EK verkoeling gezocht in het zwembad van hun hotel. Net na de lunch dook keeper Justin Bijlow het water in. Ook Mark Flekken, Micky van de Ven, Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee besloten even te gaan zwemmen.
Niet alle internationals kozen voor het verkoelende water. Middenvelders Joey Veerman, met zijn kind onder zijn arm, en Tijjani Reijnders bleven op het terras in de buurt van het Ritz-Carlton-hotel zitten. Partners, kinderen en familieleden zijn donderdag welkom bij de selectie.
Aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké liepen even verderop door de Designer Outlets Wolfsburg, net als onder anderen Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Beide Ajax-aanvallers wachten dit EK nog op hun eerste speelminuten. Brobbey was woensdag wel een keer trefzeker in de met 6-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen de amateurs van TSV Havelse.
Koeman golft
Ronald Koeman koos voor een partijtje golf bij golfclub Boldecker Land, samen met onder anderen KNVB-directeur topvoetbal Nigel de Jong en spelers Cody Gakpo en Denzel Dumfries. De bondscoach gaf zijn selectie een dag vrij na de ontwikkelingen van woensdag in groep F. Dankzij de zege van Georgië op Portugal (2-0), hoeft Nederland in de achtste finales niet zondag tegen Engeland te spelen, maar pas dinsdag tegen Roemenië.
Als Nederland zondag had moeten spelen, was er om 12.00 uur getraind. Nu traint Koeman nog vier keer voor het duel met de Roemenen, op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag.
Families internationals
Na de nederlaag (3-2) en het slechte veldspel tegen Oostenrijk, vond de bondscoach het vermoedelijk verstandig de spelers even een dag vrijaf te geven, zeker nu het speelschema dat toelaat. De selectie krijgt zo wat extra tijd om de teleurstelling te verwerken en partners en familieleden te ontmoeten.
Koeman was kritisch na de wedstrijd tegen Oostenrijk, zowel op zijn spelers als op zichzelf. De komende dagen moeten duidelijk maken of en welke veranderingen hij doorvoert om er alsnog een succesvol EK van te maken. De winnaar van Nederland tegen Roemenië neemt het in de kwartfinales op tegen Oostenrijk of Turkije.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
38 minuten geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
13 uur geleden