Spelers Oranje zoeken op rustdag verkoeling in zwembad
WOLFSBURG (ANP) - Spelers van het Nederlands elftal hebben op de eerste rustdag van het EK verkoeling gezocht in het zwembad van hun hotel. Net na de lunch dook keeper Justin Bijlow het water in. Ook Mark Flekken, Micky van de Ven, Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee besloten even te gaan zwemmen.
Niet alle internationals kozen voor het verkoelende water. Middenvelders Joey Veerman, met zijn kind onder zijn arm, en Tijjani Reijnders bleven op het terras in de buurt van het Ritz-Carlton-hotel zitten. Partners, kinderen en familieleden zijn donderdag welkom bij de selectie.
Aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké liepen even verderop door de Designer Outlets Wolfsburg, net als onder anderen Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Beide Ajax-aanvallers wachten dit EK nog op hun eerste speelminuten. Brobbey was woensdag wel een keer trefzeker in de met 6-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen de amateurs van TSV Havelse.
Koeman golft
Ronald Koeman koos voor een partijtje golf bij golfclub Boldecker Land, samen met onder anderen KNVB-directeur topvoetbal Nigel de Jong en spelers Cody Gakpo en Denzel Dumfries. De bondscoach gaf zijn selectie een dag vrij na de ontwikkelingen van woensdag in groep F. Dankzij de zege van Georgië op Portugal (2-0), hoeft Nederland in de achtste finales niet zondag tegen Engeland te spelen, maar pas dinsdag tegen Roemenië.
Als Nederland zondag had moeten spelen, was er om 12.00 uur getraind. Nu traint Koeman nog vier keer voor het duel met de Roemenen, op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag.
Families internationals
Na de nederlaag (3-2) en het slechte veldspel tegen Oostenrijk, vond de bondscoach het vermoedelijk verstandig de spelers even een dag vrijaf te geven, zeker nu het speelschema dat toelaat. De selectie krijgt zo wat extra tijd om de teleurstelling te verwerken en partners en familieleden te ontmoeten.
Koeman was kritisch na de wedstrijd tegen Oostenrijk, zowel op zijn spelers als op zichzelf. De komende dagen moeten duidelijk maken of en welke veranderingen hij doorvoert om er alsnog een succesvol EK van te maken. De winnaar van Nederland tegen Roemenië neemt het in de kwartfinales op tegen Oostenrijk of Turkije.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.
1 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.
3 uur geledenBREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
22 uur geleden