Spelers Oranje zoeken op rustdag verkoeling in zwembad
WOLFSBURG (ANP) - Spelers van het Nederlands elftal hebben op de eerste rustdag van het EK verkoeling gezocht in het zwembad van hun hotel. Net na de lunch dook keeper Justin Bijlow het water in. Ook Mark Flekken, Micky van de Ven, Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee besloten even te gaan zwemmen.
Niet alle internationals kozen voor het verkoelende water. Middenvelders Joey Veerman, met zijn kind onder zijn arm, en Tijjani Reijnders bleven op het terras in de buurt van het Ritz-Carlton-hotel zitten. Partners, kinderen en familieleden zijn donderdag welkom bij de selectie.
Aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké liepen even verderop door de Designer Outlets Wolfsburg, net als onder anderen Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Beide Ajax-aanvallers wachten dit EK nog op hun eerste speelminuten. Brobbey was woensdag wel een keer trefzeker in de met 6-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen de amateurs van TSV Havelse.
Koeman golft
Ronald Koeman koos voor een partijtje golf bij golfclub Boldecker Land, samen met onder anderen KNVB-directeur topvoetbal Nigel de Jong en spelers Cody Gakpo en Denzel Dumfries. De bondscoach gaf zijn selectie een dag vrij na de ontwikkelingen van woensdag in groep F. Dankzij de zege van Georgië op Portugal (2-0), hoeft Nederland in de achtste finales niet zondag tegen Engeland te spelen, maar pas dinsdag tegen Roemenië.
Als Nederland zondag had moeten spelen, was er om 12.00 uur getraind. Nu traint Koeman nog vier keer voor het duel met de Roemenen, op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag.
Families internationals
Na de nederlaag (3-2) en het slechte veldspel tegen Oostenrijk, vond de bondscoach het vermoedelijk verstandig de spelers even een dag vrijaf te geven, zeker nu het speelschema dat toelaat. De selectie krijgt zo wat extra tijd om de teleurstelling te verwerken en partners en familieleden te ontmoeten.
Koeman was kritisch na de wedstrijd tegen Oostenrijk, zowel op zijn spelers als op zichzelf. De komende dagen moeten duidelijk maken of en welke veranderingen hij doorvoert om er alsnog een succesvol EK van te maken. De winnaar van Nederland tegen Roemenië neemt het in de kwartfinales op tegen Oostenrijk of Turkije.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden