Spelers Inter sluiten na verloren finale aan bij Italiaanse ploeg
ROME (ANP) - Vijf spelers van Internazionale zijn maandag aangesloten bij de selectie van het Italiaanse voetbalelftal, dat het donderdag in de halve finale van de Nations League in Enschede opneemt tegen Spanje. Nicolo Barella, Alessandro Bastoni, Federico Dimarco, Francesco Acerbi en Matteo Darmian verloren zaterdag in de finale van de Champions League in Istanbul met 1-0 van Manchester City en misten daardoor het begin van het trainingskamp.
"De focus ligt nu op de wedstrijd van donderdag", zei verdediger Acerbi op een persconferentie. "Er is respect voor Spanje, maar geen angst: we kennen hun sterke en zwakke punten."
Italië is na het mislopen van het WK in Qatar op zoek naar eerherstel. "Het was waarschijnlijk onze schuld dat we ons niet kwalificeerden voor het WK. Nu is er deze Nations League. We willen de beker winnen, we gaan iets extra's geven om het te laten gebeuren", aldus Acerbi.
Overlijden Berlusconi
Bondscoach Roberto Mancini stond stil bij het overlijden van voormalig AC Milan-eigenaar Silvio Berlusconi. "Het is een trieste dag voor iedereen, want Silvio Berlusconi is een man die zoveel voor Italië heeft betekend", sprak hij.
Bij Spanje haakte Juan Bernat af met een blessure. Linksback Fran Garcia, die maandag werd gepresenteerd als eerste aanwinst van Real Madrid voor het nieuwe seizoen, is opgeroepen als vervanger.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
9 uur geleden