Spelers Esbjerg fB willen af van voormalig NAC-trainer Hyballa
ESBJERG (ANP) - Voetbaltrainer Peter Hyballa staat na twee maanden dienstverband al onder flinke druk bij de Deense tweedeklasser Esbjerg fB. Een groep spelers heeft in een open brief aan het bestuur wantrouwen geuit tegen de voormalige coach van NEC en NAC Breda.
De voetballers schrijven dat Hyballa niet over de professionele en menselijke kwaliteiten beschikt om het elftal te leiden. Ook vinden ze zijn trainingsmethoden veel te hard en niet meer van deze tijd. Hyballa zou volgens de spelers van Esbjerg veel vernederende en seksistische opmerkingen maken en zich ook schuldig maken aan pesterijen.
Volgens Hyballa zijn er twee of drie ontevreden spelers die de rest van de groep onder druk zetten. "Als al deze beschuldigingen waar zijn, waarom ben ik dan überhaupt nog de coach? Voor mij is het allemaal een samenzwering, een heel, heel smerig verhaal."
Bestuurslid Paul Conway zegt het volste vertrouwen te hebben in Hyballa, die in mei bij de Deense club begon.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
23 uur geleden