
Spelers Esbjerg fB willen af van voormalig NAC-trainer Hyballa
ESBJERG (ANP) - Voetbaltrainer Peter Hyballa staat na twee maanden dienstverband al onder flinke druk bij de Deense tweedeklasser Esbjerg fB. Een groep spelers heeft in een open brief aan het bestuur wantrouwen geuit tegen de voormalige coach van NEC en NAC Breda.
De voetballers schrijven dat Hyballa niet over de professionele en menselijke kwaliteiten beschikt om het elftal te leiden. Ook vinden ze zijn trainingsmethoden veel te hard en niet meer van deze tijd. Hyballa zou volgens de spelers van Esbjerg veel vernederende en seksistische opmerkingen maken en zich ook schuldig maken aan pesterijen.
Volgens Hyballa zijn er twee of drie ontevreden spelers die de rest van de groep onder druk zetten. "Als al deze beschuldigingen waar zijn, waarom ben ik dan überhaupt nog de coach? Voor mij is het allemaal een samenzwering, een heel, heel smerig verhaal."
Bestuurslid Paul Conway zegt het volste vertrouwen te hebben in Hyballa, die in mei bij de Deense club begon.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
5 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden