Spelers Esbjerg fB willen af van voormalig NAC-trainer Hyballa
ESBJERG (ANP) - Voetbaltrainer Peter Hyballa staat na twee maanden dienstverband al onder flinke druk bij de Deense tweedeklasser Esbjerg fB. Een groep spelers heeft in een open brief aan het bestuur wantrouwen geuit tegen de voormalige coach van NEC en NAC Breda.
De voetballers schrijven dat Hyballa niet over de professionele en menselijke kwaliteiten beschikt om het elftal te leiden. Ook vinden ze zijn trainingsmethoden veel te hard en niet meer van deze tijd. Hyballa zou volgens de spelers van Esbjerg veel vernederende en seksistische opmerkingen maken en zich ook schuldig maken aan pesterijen.
Volgens Hyballa zijn er twee of drie ontevreden spelers die de rest van de groep onder druk zetten. "Als al deze beschuldigingen waar zijn, waarom ben ik dan überhaupt nog de coach? Voor mij is het allemaal een samenzwering, een heel, heel smerig verhaal."
Bestuurslid Paul Conway zegt het volste vertrouwen te hebben in Hyballa, die in mei bij de Deense club begon.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
6 uur geleden