Spelers en trainer Willem II snappen dat duel met NAC gestaakt is
BREDA (ANP) - Trainer Reinier Robbemond leek met Willem II op weg naar de mooiste zege tot nu toe van het seizoen totdat Jeroen Manschot het uitduel met NAC Breda definitief staakte. De scheidsrechter ging vrijdagavond met beide ploegen van het veld, vlak nadat Elton Kabangu de 0-1 voor Willem II had gemaakt. Supporters van NAC gooiden bekers bier naar de spelers. Eerder was er al vuurwerk op het veld beland.
"Dit is uiteraard teleurstellend", treurde Robbemond bij ESPN. "Het had een mooie avond moeten worden, één van de mooiste van het seizoen misschien wel. Nu eindigt het in mineur. Dit zijn de regels, die zijn naar iedereen gecommuniceerd. Dan is het afwachten of de scheidsrechter ernaar handelt, maar hij hield zich terecht aan de regels. Bij de tweede keer weet je dan dat het klaar is."
De KNVB voerde vorige week na het bekerduel tussen Feyenoord en Ajax verscherpte maatregelen in. De bond bepaalde onder meer dat een wedstrijd direct wordt stilgelegd als er iets op het veld wordt gegooid. Gebeurt dat daarna nogmaals, dan wordt de wedstrijd definitief gestaakt. Arbiter Manschot hield zich in Breda aan de nieuwe regelgeving.
Later uitgespeeld
Ook verdediger Wessel Dammers van Willem II had daar alle begrip voor. "We kunnen niet eens juichen bij de cornervlag, want dan wordt er van alles gegooid. Wat een trieste bedoening. We kunnen moeilijk zeggen dat een uitploeg nergens meer mag juichen, dat gaat nergens over. De scheidsrechter had geen keuze. Ik vind het terecht dat de KNVB nu ingrijpt bij dit soort momenten."
De gestaakte wedstrijd tussen NAC Breda en Willem II wordt in principe op een later moment uitgespeeld, zoveel mogelijk onder dezelfde voorwaarden als vrijdagavond. Het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB kan echter ook besluiten dat de huidige tussenstand (0-1) ook de eindstand wordt of dat de wedstrijd zelfs in z'n geheel moet worden overgespeeld.
Verdachte
NAC Breda heeft minimaal een verdachte in beeld voor het gooien van voorwerpen richting de spelers van Willem II. De club roept in een gezamenlijke verklaring met de gemeente Breda, de politie en het Openbaar Ministerie deze persoon op zich te melden. "We zetten maximaal in op het identificeren van de daders onder meer door de camerabeelden nauwkeurig te bestuderen", meldde de club in een verklaring. "Dit zal zonder twijfel consequenties hebben, persoonsgericht of collectief."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
5 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
7 uur geleden