Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers en trainer Willem II snappen dat duel met NAC gestaakt is

Spelers en trainer Willem II snappen dat duel met NAC gestaakt is

BREDA (ANP) - Trainer Reinier Robbemond leek met Willem II op weg naar de mooiste zege tot nu toe van het seizoen totdat Jeroen Manschot het uitduel met NAC Breda definitief staakte. De scheidsrechter ging vrijdagavond met beide ploegen van het veld, vlak nadat Elton Kabangu de 0-1 voor Willem II had gemaakt. Supporters van NAC gooiden bekers bier naar de spelers. Eerder was er al vuurwerk op het veld beland.

"Dit is uiteraard teleurstellend", treurde Robbemond bij ESPN. "Het had een mooie avond moeten worden, één van de mooiste van het seizoen misschien wel. Nu eindigt het in mineur. Dit zijn de regels, die zijn naar iedereen gecommuniceerd. Dan is het afwachten of de scheidsrechter ernaar handelt, maar hij hield zich terecht aan de regels. Bij de tweede keer weet je dan dat het klaar is."

De KNVB voerde vorige week na het bekerduel tussen Feyenoord en Ajax verscherpte maatregelen in. De bond bepaalde onder meer dat een wedstrijd direct wordt stilgelegd als er iets op het veld wordt gegooid. Gebeurt dat daarna nogmaals, dan wordt de wedstrijd definitief gestaakt. Arbiter Manschot hield zich in Breda aan de nieuwe regelgeving.

Later uitgespeeld

Ook verdediger Wessel Dammers van Willem II had daar alle begrip voor. "We kunnen niet eens juichen bij de cornervlag, want dan wordt er van alles gegooid. Wat een trieste bedoening. We kunnen moeilijk zeggen dat een uitploeg nergens meer mag juichen, dat gaat nergens over. De scheidsrechter had geen keuze. Ik vind het terecht dat de KNVB nu ingrijpt bij dit soort momenten."

De gestaakte wedstrijd tussen NAC Breda en Willem II wordt in principe op een later moment uitgespeeld, zoveel mogelijk onder dezelfde voorwaarden als vrijdagavond. Het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB kan echter ook besluiten dat de huidige tussenstand (0-1) ook de eindstand wordt of dat de wedstrijd zelfs in z'n geheel moet worden overgespeeld.

Verdachte

NAC Breda heeft minimaal een verdachte in beeld voor het gooien van voorwerpen richting de spelers van Willem II. De club roept in een gezamenlijke verklaring met de gemeente Breda, de politie en het Openbaar Ministerie deze persoon op zich te melden. "We zetten maximaal in op het identificeren van de daders onder meer door de camerabeelden nauwkeurig te bestuderen", meldde de club in een verklaring. "Dit zal zonder twijfel consequenties hebben, persoonsgericht of collectief."

Meer uit Voetbal

Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

43 minuten geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

5 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

5 uur geleden
Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

17 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

18 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

19 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

22 uur geleden