Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers en trainer Willem II snappen dat duel met NAC gestaakt is

Spelers en trainer Willem II snappen dat duel met NAC gestaakt is

BREDA (ANP) - Trainer Reinier Robbemond leek met Willem II op weg naar de mooiste zege tot nu toe van het seizoen totdat Jeroen Manschot het uitduel met NAC Breda definitief staakte. De scheidsrechter ging vrijdagavond met beide ploegen van het veld, vlak nadat Elton Kabangu de 0-1 voor Willem II had gemaakt. Supporters van NAC gooiden bekers bier naar de spelers. Eerder was er al vuurwerk op het veld beland.

"Dit is uiteraard teleurstellend", treurde Robbemond bij ESPN. "Het had een mooie avond moeten worden, één van de mooiste van het seizoen misschien wel. Nu eindigt het in mineur. Dit zijn de regels, die zijn naar iedereen gecommuniceerd. Dan is het afwachten of de scheidsrechter ernaar handelt, maar hij hield zich terecht aan de regels. Bij de tweede keer weet je dan dat het klaar is."

De KNVB voerde vorige week na het bekerduel tussen Feyenoord en Ajax verscherpte maatregelen in. De bond bepaalde onder meer dat een wedstrijd direct wordt stilgelegd als er iets op het veld wordt gegooid. Gebeurt dat daarna nogmaals, dan wordt de wedstrijd definitief gestaakt. Arbiter Manschot hield zich in Breda aan de nieuwe regelgeving.

Later uitgespeeld

Ook verdediger Wessel Dammers van Willem II had daar alle begrip voor. "We kunnen niet eens juichen bij de cornervlag, want dan wordt er van alles gegooid. Wat een trieste bedoening. We kunnen moeilijk zeggen dat een uitploeg nergens meer mag juichen, dat gaat nergens over. De scheidsrechter had geen keuze. Ik vind het terecht dat de KNVB nu ingrijpt bij dit soort momenten."

De gestaakte wedstrijd tussen NAC Breda en Willem II wordt in principe op een later moment uitgespeeld, zoveel mogelijk onder dezelfde voorwaarden als vrijdagavond. Het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB kan echter ook besluiten dat de huidige tussenstand (0-1) ook de eindstand wordt of dat de wedstrijd zelfs in z'n geheel moet worden overgespeeld.

Verdachte

NAC Breda heeft minimaal een verdachte in beeld voor het gooien van voorwerpen richting de spelers van Willem II. De club roept in een gezamenlijke verklaring met de gemeente Breda, de politie en het Openbaar Ministerie deze persoon op zich te melden. "We zetten maximaal in op het identificeren van de daders onder meer door de camerabeelden nauwkeurig te bestuderen", meldde de club in een verklaring. "Dit zal zonder twijfel consequenties hebben, persoonsgericht of collectief."

Meer uit Voetbal

Dumfries verwacht dat Oranje onder Xavi aantrekkelijk gaat spelen

MADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.

1 uur geleden
Borussia Mönchengladbach ontslaat trainer na drie nederlagen

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.

3 uur geleden
Spits AS Monaco biedt excuses aan na maken moordgebaar naar fans

MONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.

4 uur geleden
NEC-coach Schreuder schrikt van niveau van zijn ploeg bij Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.

5 uur geleden
GVVV ontslaat oud-spits Van Beukering na wangedrag

VEENENDAAL (ANP) - Jhon van Beukering is niet langer assistent-trainer van GVVV. Het bestuur van de voetbalclub uit Veenendaal besloot de oud-spits van onder meer Feyenoord, NEC en Vitesse te ontslaan na wangedrag tijdens de wedstrijd tegen IJsselmeervogels van zaterdag. Ook zijn broer, hoofdtrainer Dennis van Beukering, is ontslagen.

5 uur geleden
Real Madrid soepel langs Rayo Vallecano: 4-1

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.

15 uur geleden
Arsenal zet perfecte seizoensstart voort met winst op Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.

15 uur geleden