Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers Bundesliga missen vooral het publiek: sfeer ontbreekt

Spelers Bundesliga missen vooral het publiek: sfeer ontbreekt

BERLIJN (ANP/DPA) - De spelers en trainers misten vooral het publiek bij de hervatting van de Bundesliga op zaterdag. Ook vonden ze het lastig elkaar niet in de armen te vallen bij een doelpunt. "De sfeer ontbreekt en dat was wennen. Je merkt heel erg dat de fans er niet zijn", vond Steven Skrzybski van Fortuna Düsseldorf, dat met 0-0 gelijkspeelde tegen SC Paderborn. "Het spel wordt er wel eenvoudiger op, want je hoort de coach veel beter."

De Bundesliga is als eerste van alle grote Europese competities hervat, na een pauze van ruim twee maanden vanwege de coronapandemie. Er zijn tal van veiligheidsregels waar spelers en coaches zich aan moeten houden in de lege stadions. "Het was een beetje surrealistisch en we zullen er aan moeten wennen, maar er is geen alternatief. Ik ben blij dat we weer spelen", zei directeur Hans-Joachim Watzke van Borussia Dortmund.

Hij kreeg bijval van zijn trainer Lucien Favre, die zijn ploeg met 4-0 zag winnen van Schalke 04. "Onze fans waren er niet, de 'gele muur' ontbrak en dat was vreemd. Toch wilden we absoluut winnen voor de fans, ook al zaten die nu thuis voor de buis."

Oefenduels

Coach Oliver Glasner van VfL Wolfsburg vond het lastig zijn emoties in bedwang te houden. Zijn ploeg won in blessuretijd de uitwedstrijd bij FC Augsburg (1-2). "Zo'n winnende goal wil je vieren met de meegereisde fans voor hun tribunevak, maar dat kon niet. Ik verliet zelf even mijn coachvak omdat ik zo blij was, maar realiseerde me meteen dat ik terug moest en niet te dichtbij mijn spelers mag komen. Het is niet leuk, maar we moeten nu gedisciplineerd zijn."

Veel spelers ervoeren de wedstrijden als een soort oefenduels. "Je voelt de druk van het publiek niet. Het lijkt daardoor meer op een vriendschappelijk potje", vond verdediger Martin Hinteregger van Eintracht Frankfurt. "Het is vreemd voor iedere speler, want je voetbalt het liefst voor 50.000 toeschouwers", zei middenvelder Robin Koch van SC Freiburg. Zijn ploeggenoot, keeper Alexander Schwolow, noemde het zelfs mentaal zwaar. "Voetbal leeft van het publiek. Je wilt de mensen in het stadion plezieren. Ik vond het niet makkelijk mezelf te blijven oppeppen."

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

7 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

10 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

10 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

11 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

11 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

12 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

12 uur geleden