Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers Bundesliga missen vooral het publiek: sfeer ontbreekt

Spelers Bundesliga missen vooral het publiek: sfeer ontbreekt

BERLIJN (ANP/DPA) - De spelers en trainers misten vooral het publiek bij de hervatting van de Bundesliga op zaterdag. Ook vonden ze het lastig elkaar niet in de armen te vallen bij een doelpunt. "De sfeer ontbreekt en dat was wennen. Je merkt heel erg dat de fans er niet zijn", vond Steven Skrzybski van Fortuna Düsseldorf, dat met 0-0 gelijkspeelde tegen SC Paderborn. "Het spel wordt er wel eenvoudiger op, want je hoort de coach veel beter."

De Bundesliga is als eerste van alle grote Europese competities hervat, na een pauze van ruim twee maanden vanwege de coronapandemie. Er zijn tal van veiligheidsregels waar spelers en coaches zich aan moeten houden in de lege stadions. "Het was een beetje surrealistisch en we zullen er aan moeten wennen, maar er is geen alternatief. Ik ben blij dat we weer spelen", zei directeur Hans-Joachim Watzke van Borussia Dortmund.

Hij kreeg bijval van zijn trainer Lucien Favre, die zijn ploeg met 4-0 zag winnen van Schalke 04. "Onze fans waren er niet, de 'gele muur' ontbrak en dat was vreemd. Toch wilden we absoluut winnen voor de fans, ook al zaten die nu thuis voor de buis."

Oefenduels

Coach Oliver Glasner van VfL Wolfsburg vond het lastig zijn emoties in bedwang te houden. Zijn ploeg won in blessuretijd de uitwedstrijd bij FC Augsburg (1-2). "Zo'n winnende goal wil je vieren met de meegereisde fans voor hun tribunevak, maar dat kon niet. Ik verliet zelf even mijn coachvak omdat ik zo blij was, maar realiseerde me meteen dat ik terug moest en niet te dichtbij mijn spelers mag komen. Het is niet leuk, maar we moeten nu gedisciplineerd zijn."

Veel spelers ervoeren de wedstrijden als een soort oefenduels. "Je voelt de druk van het publiek niet. Het lijkt daardoor meer op een vriendschappelijk potje", vond verdediger Martin Hinteregger van Eintracht Frankfurt. "Het is vreemd voor iedere speler, want je voetbalt het liefst voor 50.000 toeschouwers", zei middenvelder Robin Koch van SC Freiburg. Zijn ploeggenoot, keeper Alexander Schwolow, noemde het zelfs mentaal zwaar. "Voetbal leeft van het publiek. Je wilt de mensen in het stadion plezieren. Ik vond het niet makkelijk mezelf te blijven oppeppen."

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

3 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

5 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

5 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

6 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

7 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

7 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

9 uur geleden