Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

"De Saudische voetbalbond wil een officiële update geven over de vertraagde aankomst van Saud Abdulhamid in het trainingskamp van het nationale team, terwijl de voorbereidingen voor de laatste fase van het WK 2026 doorgaan", aldus de Saudische voetbalbond SAFF in een verklaring. "De speler kon vandaag niet zoals gepland naar Riyad reizen nadat er in Amsterdam, waar hij met zijn familie was voor zijn huwelijksceremonie, was ingebroken in zijn privéauto. Bij het incident zijn persoonlijke bezittingen, waaronder zijn paspoort, gestolen."

Abdulhamid, die door AS Roma wordt verhuurd aan RC Lens, maakt deel uit van de voorlopige selectie van dertig spelers van de vorige maand aangestelde Griekse bondscoach Georgios Donis. Het is de bedoeling dat hij zo snel mogelijk bij de groep aansluit. "We werken nauw samen met het ministerie van Sport en de ambassade van Saudi-Arabië in Nederland om de benodigde documenten te verstrekken, zodat de speler zich bij de selectie kan voegen", vervolgt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

Saudi-Arabië speelt in de groepsfase van het WK tegen Spanje, Uruguay en Kaapverdië.

Meer uit Voetbal

Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

3 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

5 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

6 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

6 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

6 uur geleden
Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

19 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

21 uur geleden