Spelen stapje dichterbij voor Bertens
RIDDERKERK (ANP) - Door het besluit van chef de mission Pieter van den Hoogenband alle sporters toe te staan tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen van Tokio is de deelname van Kiki Bertens een stapje dichterbij gekomen.
"Dat is wel een pluspuntje. En ik heb van NOC*NSF te horen gekregen dat ik met mijn eigen team naar Tokio mag. Dus dat zijn al twee voordelen. Als dat niet mogelijk was, dan zou het al heel snel duidelijk zijn geweest", aldus Bertens, die vrijdag een gesprek heeft met NOC*NSF.
Na Rio de Janeiro zei Bertens (27) dat ze nooit meer zou deelnemen aan de Spelen. "Natuurlijk is het mooi, maar ik win liever andere toernooien. De keuze tussen Roland Garros winnen en olympisch goud is voor mij heel makkelijk", aldus de nummer 9 van de wereld.
Knoop doorhakken
"In het tennis is het gewoon geen belangrijk toernooi. Iedereen is rond die tijd al bezig met de US Open. Het is al zo'n druk jaar. En als ik naar de Spelen ga, dan ben ik verplicht ook Fed Cup te spelen. En dat houdt in dat ik moet schrappen in mijn schema. Dan moet ik het toernooi van Sint-Petersburg uit mijn schema halen, waar ik vorig jaar de titel pakte en mooie herinneringen heb. Het zijn lastige keuzes, ook omdat ik voor 2020 heb besloten het wat rustiger aan te doen. Over twee weken hak ik de knoop door."
De komende weken voert Bertens ook gesprekken met de KNLTB en met Demi Schuurs, haar beoogde dubbelpartner in Tokio. "Zij is een goede vriendin van mij en ik weet dat het haar droom is. Ik wil ook niet egoïstisch zijn", aldus Bertens. "De belangrijkste voorwaarde is dat ik een leuke tijd heb in Tokio en dat ik iets mee krijg van de sfeer. Maar de Spelen duren lang en misschien is het qua schema niet het beste voor mijn loopbaan. Ik ben er nog niet uit."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
9 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
20 uur geleden