Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelen konden voor baanrenster Braspennincx al niet meer stuk

Spelen konden voor baanrenster Braspennincx al niet meer stuk

IZU (ANP) - Baanwielrenster Shanne Braspennincx is zaterdag op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinales van het sprinttoernooi. De Duitse Emma Hinze was in twee heats te sterk voor de Brabantse. "De Spelen konden al niet meer kapot", zei ze, doelend op haar gouden medaille van het onderdeel keirin. Helemaal klaar is ze trouwens niet. "Ik moet morgen de finale rijden om de plaatsen 5 tot en met 8. Ik had het liever vandaag afgerond, maar moet helaas nog een nachtje wachten."

De 30-jarige Brabantse van origine trof met Hinze de regerend wereldkampioene. "Ik ben op waarde geklopt. Ik heb geen fouten gemaakt. Er was niets op mijn tactiek aan te merken, ze was gewoon sterker."

Donderdag won ze de keirin en was het voor haar aanvankelijk amper te bevatten dat ze zich voortaan olympisch kampioene mag noemen. Een dag later al begon haar sprinttoernooi. "Ik moest er heel erg in komen. Die 200 meter in de kwalificaties was ook lang niet mijn pr."

Maar ze overleefde twee rondjes op vrijdag en was zaterdag in de achtste finales te sterk voor de Oekraïense Olena Starikova. "Zo stond ik toch in de kwartfinales en dacht ik: nou wordt het misschien nog leuk. Maar dan stuit je op een hele goede Hinze die hier elke dag beter is gaan rijden. Het is wel balen. Het liefste kom je natuurlijk terug voor de halve finales."

Meer uit Sport

Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

1 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

3 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

6 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

20 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

1 dag geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden