Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelen konden voor baanrenster Braspennincx al niet meer stuk

Spelen konden voor baanrenster Braspennincx al niet meer stuk

IZU (ANP) - Baanwielrenster Shanne Braspennincx is zaterdag op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinales van het sprinttoernooi. De Duitse Emma Hinze was in twee heats te sterk voor de Brabantse. "De Spelen konden al niet meer kapot", zei ze, doelend op haar gouden medaille van het onderdeel keirin. Helemaal klaar is ze trouwens niet. "Ik moet morgen de finale rijden om de plaatsen 5 tot en met 8. Ik had het liever vandaag afgerond, maar moet helaas nog een nachtje wachten."

De 30-jarige Brabantse van origine trof met Hinze de regerend wereldkampioene. "Ik ben op waarde geklopt. Ik heb geen fouten gemaakt. Er was niets op mijn tactiek aan te merken, ze was gewoon sterker."

Donderdag won ze de keirin en was het voor haar aanvankelijk amper te bevatten dat ze zich voortaan olympisch kampioene mag noemen. Een dag later al begon haar sprinttoernooi. "Ik moest er heel erg in komen. Die 200 meter in de kwalificaties was ook lang niet mijn pr."

Maar ze overleefde twee rondjes op vrijdag en was zaterdag in de achtste finales te sterk voor de Oekraïense Olena Starikova. "Zo stond ik toch in de kwartfinales en dacht ik: nou wordt het misschien nog leuk. Maar dan stuit je op een hele goede Hinze die hier elke dag beter is gaan rijden. Het is wel balen. Het liefste kom je natuurlijk terug voor de halve finales."

Meer uit Sport

Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

2 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

6 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

9 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden