Spelen in gevaar voor Noorse skivedette Jansrud door knieletsel
BEAVER CREEK (ANP) - De Noorse skivedette Kjetil Jansrud mist mogelijk de Olympische Spelen in Beijing. Hij heeft ernstig knieletsel opgelopen bij een crash vrijdag tijdens de super-G om de wereldbeker in Beaver Creek. De 36-jarige Jansrud veroverde in 2014 op de Spelen van Sotsji goud op deze discipline.
Teamarts Marc Strauss van de Noorse skibond meldde zaterdag dat Jansrud schade heeft aan onder meer zijn kruisband, maar kon nog niet zeggen of een operatie nodig is en hoe lang de skiër uitgeschakeld is.
Jansrud wist vrijdag na zijn val wel op eigen kracht naar beneden te skiën, maar hij hield wel zijn knie stevig vast. De Spelen in Beijing beginnen op 4 februari. Jansrud heeft aan vier Spelen meegedaan en won in totaal vijf medailles. Hij was in 2019 wereldkampioen op de afdaling.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden