Spelen in gevaar voor geblesseerde hockeyer De Wijn
AMSTERDAM (ANP) - Hockeyer Sander de Wijn heeft een zware blessure opgelopen, die hem mogelijk de Olympische Spelen in Tokio gaat kosten. Het ging voor de 30-jarige international van Oranje deze week mis op de training bij de nationale ploeg. "De pees van mijn lies, aanhechting aan mijn schaambot is afgescheurd", meldt De Wijn op Instagram. "Een zeer zeldzame blessure."
De verdediger van Kampong heeft volgens de artsen vier tot zes maanden nodig om te revalideren. "De OS van Tokio staan op de tocht. De tijd is kort, maar ik ga nog één keer alles geven in deze revalidatie", aldus De Wijn, die eind 2018 op het WK in India al een zware hamstringblessure opliep. Zonder De Wijn verloor Oranje in de WK-finale van België.
De 148-voudig international pakte met de Nederlandse hockeyers zilver op de Spelen van Londen 2012. Vier jaar later in Rio de Janeiro greep Oranje naast de medailles (vierde).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
17 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
15 uur geleden