Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelen eindigen na zilveren start in deceptie voor boogschutters

Spelen eindigen na zilveren start in deceptie voor boogschutters

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen begonnen voor de Nederlandse handboogschutters met een historische zilveren medaille, maar eindigden teleurstellend. In het individuele toernooi werden de vijf schutters van Oranje allemaal vroeg uitgeschakeld. Steve Wijler, die zich als zesde had gekwalificeerd, vloog donderdag als laatste ook uit het toernooi.

De 24-jarige Limburger moest het in de tweede ronde afleggen tegen Ilfat Abdullin uit Kazachstan: 6-4 (26-26 29-25 28-28 28-28 27-27). De tweede set, die werd gewonnen door Abdullin, bleek cruciaal.

Wijler was het individuele toernooi begonnen met een zege op de 53-jarige Naploszek Slawomir met 6-4 (27-24 28-27 27-28 28-28 27-27). De Pool was er al bij op de Spelen van Barcelona in 1992.

Punten

Debutant Wijler schoot vorige week in de zogeheten rankingsronde meer punten bij elkaar dan Sjef van den Berg en Gijs Broeksma en mocht daarom met Gabriela Schloesser meedoen aan de gemengde landenwedstrijd. Het Nederlandse duo bezorgde TeamNL daarin de eerste medaille op de Spelen van Tokio: zilver. In de landenwedstrijd voor mannen grepen Wijler, Van den Berg en Broeksma net naast een medaille. Ze werden vierde, na een verloren shoot-off tegen Japan.

Het individuele toernooi eindigde voor alle Nederlandse handboogschutters in de tweede ronde. Van den Berg en Broeksma werden woensdag uitgeschakeld, Schloesser en Wijler de dag erna.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

1 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

16 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

17 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

17 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

1 dag geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden