Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelen eindigen na zilveren start in deceptie voor boogschutters

Spelen eindigen na zilveren start in deceptie voor boogschutters

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen begonnen voor de Nederlandse handboogschutters met een historische zilveren medaille, maar eindigden teleurstellend. In het individuele toernooi werden de vijf schutters van Oranje allemaal vroeg uitgeschakeld. Steve Wijler, die zich als zesde had gekwalificeerd, vloog donderdag als laatste ook uit het toernooi.

De 24-jarige Limburger moest het in de tweede ronde afleggen tegen Ilfat Abdullin uit Kazachstan: 6-4 (26-26 29-25 28-28 28-28 27-27). De tweede set, die werd gewonnen door Abdullin, bleek cruciaal.

Wijler was het individuele toernooi begonnen met een zege op de 53-jarige Naploszek Slawomir met 6-4 (27-24 28-27 27-28 28-28 27-27). De Pool was er al bij op de Spelen van Barcelona in 1992.

Punten

Debutant Wijler schoot vorige week in de zogeheten rankingsronde meer punten bij elkaar dan Sjef van den Berg en Gijs Broeksma en mocht daarom met Gabriela Schloesser meedoen aan de gemengde landenwedstrijd. Het Nederlandse duo bezorgde TeamNL daarin de eerste medaille op de Spelen van Tokio: zilver. In de landenwedstrijd voor mannen grepen Wijler, Van den Berg en Broeksma net naast een medaille. Ze werden vierde, na een verloren shoot-off tegen Japan.

Het individuele toernooi eindigde voor alle Nederlandse handboogschutters in de tweede ronde. Van den Berg en Broeksma werden woensdag uitgeschakeld, Schloesser en Wijler de dag erna.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

32 minuten geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

33 minuten geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

4 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

6 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden