Speerwerper Nadeem wint goud en zorgt voor Pakistaanse primeur
SAINT-DENIS (ANP/AFP) - De Pakistaanse speerwerper Arshad Nadeem heeft met een olympisch record van 92,97 meter een gouden medaille behaald op de Spelen. Titelverdediger Neeraj Chopra uit India kwam tot een afstand van 89,45 meter en pakte zilver. Anderson Peters uit Grenada werd derde (88,54 meter).
Nadeem zorgde voor een primeur, want het was de eerste individuele gouden plak voor Pakistan ooit op de Zomerspelen. In 1960, 1968 en 1984 waren de Pakistaanse hockeymannen de sterkste.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
3 uur geleden