Speeltuin toegankelijker voor gehandicapt kind
DEN HAAG (ANP) - Gehandicapte kinderen moeten makkelijker terechtkunnen op speelplaatsen. Om dat te bereiken, slaan betrokkenen de handen ineen.
Verantwoordelijk minister Hugo de Jonge ondertekent dinsdag in Den Haag samen met de zogenoemde minister van Gehandicaptenzaken Rick Brink het SamenSpeelAkkoord. Deze overeenkomst moet ervoor zorgen dat speeltuinen in Nederland toegankelijker worden voor gehandicapte kinderen. Nu kan bij slechts een op de tien speelplaatsen iedereen terecht.
De minister, Brink en kinderen reizen dinsdagmiddag met de tram naar het stadhuis van Den Haag om daar samen een puzzel op te lossen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
2 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 64.000 kinderen die in armoede leven in Nederland hebben geen of niet de goede bril, omdat hun ouders deze niet kunnen betalen. Dat blijkt uit onderzoek van het Amsterdam UMC in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
7 uur geleden