Speelsters Oranje houden vanwege corona voortaan meer afstand
SHEFFIELD (ANP) - De speelsters van het Nederlands elftal houden vanaf nu bij het Europees kampioenschap voetbal meer afstand van anderen. Dat is besloten nadat Jackie Groenen zondag positief testte op het coronavirus.
Groenen speelde zaterdag de gehele wedstrijd mee tegen Zweden (1-1). Na afloop zochten de internationals contact met familieleden op de tribune. Om het risico op meer besmettingen zo klein mogelijk te houden, gebeurt dat nu niet meer. De KNVB heeft verder besloten dat journalisten van schrijvende media de interviews met speelsters vanaf nu digitaal doen.
Nederland vervolgt de groepsfase woensdag met een wedstrijd tegen Portugal, dat het EK tegen Zwitserland ook met een gelijkspel begon (2-2). Het is nog onduidelijk of keepster Sari van Veenendaal en verdedigster Aniek Nouwen dan mee kunnen doen. Het tweetal viel tegen Zweden voor rust geblesseerd uit. Het is nog niet duidelijk wat de onderzoeken in het ziekenhuis hebben opgeleverd. Dat hoopt de KNVB zondagavond of anders maandag te kunnen melden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
2 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
17 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
19 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
21 uur geleden