Speelsters Oranje geland in Nieuw-Zeeland, per bus naar Tauranga
AUCKLAND (ANP) - Met ruim een uur vertraging zijn de voetbalsters van Oranje dinsdag rond 16.00 uur (lokale tijd) aangekomen op de luchthaven van Auckland. Ze werden in de aankomsthal van het grootste vliegveld van Nieuw-Zeeland niet opgewacht door Nederlandse fans en stapten meteen in een bus naar Tauranga.
Het team wilde eigenlijk per vliegtuig naar die plaats op het Noordereiland omdat daar het basiskamp is. Dat kon volgens een KNVB-woordvoerder niet omdat er geen lijnvlucht voor de delegatie van zo'n 60 mensen te regelen was. Van Auckland naar Tauranga is het zo'n 2,5 uur rijden.
"De reis was prima", zei speelster Daniëlle van de Donk bij aankomst. Het team had het grootste deel van de ruim 18.000 kilometer lange reis vanuit Nederland er al eerder op zitten. De speelsters vertrokken anderhalve week geleden vanuit Nederland naar Sydney, waar zij de afgelopen week trainden en acclimatiseerden. Vanuit de Australische stad was het nog zo'n drie uur vliegen naar Auckland. "Het voelt wel apart om er nu echt te zijn", zei middenveldster Jackie Groenen bij aankomst op de Nieuw-Zeelandse luchthaven.
Dat Oranje in Nieuw-Zeeland is gearriveerd, betekent niet dat het niet meer in het vliegtuig hoeft. In de groepsfase volgen nog zeker zes binnenlandse chartervluchten naar de speelsteden Dunedin en Wellington. De FIFA heeft voor ieder van de 32 deelnemende nationale teams een vliegtuig geregeld. Oranje speelt zondag om 09.30 uur Nederlandse tijd de eerste wedstrijd in de groepsfase tegen Portugal.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/Belga) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland heeft zijn spelers voorbereid op een intens begin van de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen gastland Mexico. "De eerste 15 à 20 minuten worden voor ons het zwaarst", keek de Duitse trainer vooruit naar het duel in het Aztekenstadion in Mexico-Stad, dat plaatsvindt in de nacht van zondag op maandag.
28 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP/DPA) - De Franse aanvoerder Kylian Mbappé heeft zijn ploeggenoten geprezen, omdat ze het hoofd koel wisten te houden bij de 1-0-zege in de achtste finale van het WK op Paraguay. De vedette benadrukte echter dat zij ook weten hoe ze lelijk moeten spelen.
53 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan in de achtste finale van het WK tegen gastland Mexico mogelijk nog niet beschikken over Reece James. De rechtsback ontbrak op de laatste training van het Engelse elftal voorafgaand aan het duel in het Aztekenstadion, in de nacht van zondag op maandag (02.00 uur Nederlandse tijd).
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.
9 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.
12 uur geledenHOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.
12 uur geleden