Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speelschema Nations League bekend: Oranje start 4 september

Speelschema Nations League bekend: Oranje start 4 september

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint, zoals verwacht, aan de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd op vrijdag 4 september tegen Polen. Dat blijkt uit het officiële speelschema dat de Europese voetbalunie UEFA heeft bekendgemaakt. De aanvang van het duel is 20.45 uur. Over de locatie moet de KNVB nog een beslissing nemen.

Drie dagen later, op maandag 7 september, wacht Oranje een thuiswedstrijd tegen Italië. Ook voor dat duel (aanvang: 20.45 uur) is nog geen locatie bekend. Op 12 september begint dan volgens de huidige planning de eredivisie aan het nieuwe seizoen.

Nederland vervolgt de strijd in groep A1 van de Nations League op zondag 11 oktober met de uitwedstrijd tegen Bosnië-Herzegovina (aanvang: 18.00 uur). Daarna, op 14 oktober, treedt Oranje in en tegen Italië aan (20.45 uur).

Finaleronde

Nederland sluit de groepsfase af met de wedstrijden tegen Bosnië-Herzegovina (op zondag 15 november, thuis, 18.00 uur) en Polen (woensdag 18 november, uit, 20.45 uur).

De vier groepswinnaars uit divisie A plaatsen zich voor de finaleronde van de Nations League.

Oefeninterland

Oranje zal zowel in oktober als in november ook nog een oefeninterland spelen.

De UEFA moest de groepswedstrijden van de Nations League voor een deel opnieuw programmeren vanwege de coronacrisis. Op basis van de nieuwe indeling kunnen de uitgestelde play-offs voor het EK, dat in de zomer van 2021 wordt afgewerkt, op 8 oktober en 12 november worden gespeeld.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

6 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

6 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

8 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

9 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

9 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

9 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

10 uur geleden