Speelschema Nations League bekend: Oranje start 4 september
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint, zoals verwacht, aan de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd op vrijdag 4 september tegen Polen. Dat blijkt uit het officiële speelschema dat de Europese voetbalunie UEFA heeft bekendgemaakt. De aanvang van het duel is 20.45 uur. Over de locatie moet de KNVB nog een beslissing nemen.
Drie dagen later, op maandag 7 september, wacht Oranje een thuiswedstrijd tegen Italië. Ook voor dat duel (aanvang: 20.45 uur) is nog geen locatie bekend. Op 12 september begint dan volgens de huidige planning de eredivisie aan het nieuwe seizoen.
Nederland vervolgt de strijd in groep A1 van de Nations League op zondag 11 oktober met de uitwedstrijd tegen Bosnië-Herzegovina (aanvang: 18.00 uur). Daarna, op 14 oktober, treedt Oranje in en tegen Italië aan (20.45 uur).
Finaleronde
Nederland sluit de groepsfase af met de wedstrijden tegen Bosnië-Herzegovina (op zondag 15 november, thuis, 18.00 uur) en Polen (woensdag 18 november, uit, 20.45 uur).
De vier groepswinnaars uit divisie A plaatsen zich voor de finaleronde van de Nations League.
Oefeninterland
Oranje zal zowel in oktober als in november ook nog een oefeninterland spelen.
De UEFA moest de groepswedstrijden van de Nations League voor een deel opnieuw programmeren vanwege de coronacrisis. Op basis van de nieuwe indeling kunnen de uitgestelde play-offs voor het EK, dat in de zomer van 2021 wordt afgewerkt, op 8 oktober en 12 november worden gespeeld.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
13 minuten geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
14 minuten geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
34 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
12 uur geleden