Speelschema Nations League bekend: Oranje start 4 september
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint, zoals verwacht, aan de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd op vrijdag 4 september tegen Polen. Dat blijkt uit het officiële speelschema dat de Europese voetbalunie UEFA heeft bekendgemaakt. De aanvang van het duel is 20.45 uur. Over de locatie moet de KNVB nog een beslissing nemen.
Drie dagen later, op maandag 7 september, wacht Oranje een thuiswedstrijd tegen Italië. Ook voor dat duel (aanvang: 20.45 uur) is nog geen locatie bekend. Op 12 september begint dan volgens de huidige planning de eredivisie aan het nieuwe seizoen.
Nederland vervolgt de strijd in groep A1 van de Nations League op zondag 11 oktober met de uitwedstrijd tegen Bosnië-Herzegovina (aanvang: 18.00 uur). Daarna, op 14 oktober, treedt Oranje in en tegen Italië aan (20.45 uur).
Finaleronde
Nederland sluit de groepsfase af met de wedstrijden tegen Bosnië-Herzegovina (op zondag 15 november, thuis, 18.00 uur) en Polen (woensdag 18 november, uit, 20.45 uur).
De vier groepswinnaars uit divisie A plaatsen zich voor de finaleronde van de Nations League.
Oefeninterland
Oranje zal zowel in oktober als in november ook nog een oefeninterland spelen.
De UEFA moest de groepswedstrijden van de Nations League voor een deel opnieuw programmeren vanwege de coronacrisis. Op basis van de nieuwe indeling kunnen de uitgestelde play-offs voor het EK, dat in de zomer van 2021 wordt afgewerkt, op 8 oktober en 12 november worden gespeeld.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
18 uur geleden