Speelschema Nations League bekend: Oranje start 4 september
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint, zoals verwacht, aan de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd op vrijdag 4 september tegen Polen. Dat blijkt uit het officiële speelschema dat de Europese voetbalunie UEFA heeft bekendgemaakt. De aanvang van het duel is 20.45 uur. Over de locatie moet de KNVB nog een beslissing nemen.
Drie dagen later, op maandag 7 september, wacht Oranje een thuiswedstrijd tegen Italië. Ook voor dat duel (aanvang: 20.45 uur) is nog geen locatie bekend. Op 12 september begint dan volgens de huidige planning de eredivisie aan het nieuwe seizoen.
Nederland vervolgt de strijd in groep A1 van de Nations League op zondag 11 oktober met de uitwedstrijd tegen Bosnië-Herzegovina (aanvang: 18.00 uur). Daarna, op 14 oktober, treedt Oranje in en tegen Italië aan (20.45 uur).
Finaleronde
Nederland sluit de groepsfase af met de wedstrijden tegen Bosnië-Herzegovina (op zondag 15 november, thuis, 18.00 uur) en Polen (woensdag 18 november, uit, 20.45 uur).
De vier groepswinnaars uit divisie A plaatsen zich voor de finaleronde van de Nations League.
Oefeninterland
Oranje zal zowel in oktober als in november ook nog een oefeninterland spelen.
De UEFA moest de groepswedstrijden van de Nations League voor een deel opnieuw programmeren vanwege de coronacrisis. Op basis van de nieuwe indeling kunnen de uitgestelde play-offs voor het EK, dat in de zomer van 2021 wordt afgewerkt, op 8 oktober en 12 november worden gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
11 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
11 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
15 uur geleden