Speelgoedmaker Mattel aangeklaagd in VS om link naar pornosite
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse speelgoedfabrikant Mattel is in de Verenigde Staten aangeklaagd. Aanleiding is de link naar een pornosite op de verpakkingen van poppen van de bioscoopfilm Wicked. Mattel heeft daar vorige maand al excuses voor gemaakt. Maar voor een Amerikaanse moeder, die een pop had gekocht met de bewuste verpakking voor haar dochter, is dat niet voldoende.
Volgens de aanklacht bezocht de dochter de website die op de verpakking vermeld stond. Het meisje liet vervolgens de expliciete foto's op de website aan haar moeder zien. Volgens de vrouw waren zij beiden "geschokt" door wat zij zagen en heeft alles geleid tot emotionele stress. Als de moeder van de drukfout op de verpakking had geweten, had ze de pop naar eigen zeggen niet gekocht.
De rechtszaak die is gestart betreft een zogeheten class action rechtszaak, waardoor het voor andere mensen mogelijk wordt zich aan te sluiten. In totaal wordt een bedrag van minstens 5 miljoen dollar geëist voor alle mensen die in de VS een Wicked-pop hebben gekocht bij wie de pornowebsite op de verpakking stond.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
9 uur geleden