Speelgoedmaker Hasbro had last van problemen in distributie
PAWTUCKET (ANP) - De Amerikaanse speelgoedmaker Hasbro, bekend van bijvoorbeeld Monopoly, Transformers, Play-Doh en My Little Pony, heeft in het derde kwartaal enige last gehad van de problemen in de wereldwijde distributie door de tekorten aan zeecontainers en verstoringen bij havens. Vanwege vertragingen bij de levering van sommige speelgoedspullen liep het bedrijf 100 miljoen dollar aan omzet mis, omgerekend 86 miljoen euro.
Die vertraging bij het verwerken van orders werd wel aan het begin van het vierde kwartaal weer grotendeels goedgemaakt. Het bedrijf stelt hard te werken om de wereldwijde leveringsproblemen het hoofd te bieden om zo te zorgen dat alles klaar is voor de feestdagenperiode. Hasbro zegt dat dit kwartaal er ook nog tegenwind kan zijn van de verstoringen in de distributieketen.
De omzet nam in het afgelopen kwartaal op jaarbasis met 11 procent toe naar bijna 2 miljard dollar. Daarbij deed Hasbro vooral goede zaken met bordspellen als Dungeons and Dragons en het kaartenspel Magic: The Gathering en speelgoed op basis van films en televisieseries. De nettowinst klom met 15 procent tot 253 miljoen dollar in vergelijking met een jaar eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.
1 uur geledenLEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden vrijdag wat op na de stevige verliezen een dag eerder. Een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties zorgde deze week voor onrust bij beleggers. Zo bereikte de rente op de dertigjarige staatsobligatie deze week het hoogste niveau sinds 2007, door zorgen over de groeiende schuldenlast van de overheid en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tesla en tien andere autofabrikanten roepen miljoenen auto's in China terug vanwege nieuwe regelgeving over deurvergrendelingen. Omdat China vanaf 2027 verborgen deurgrepen verbiedt, moeten autofabrikanten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft taxibedrijf Uber een boete van 825 miljoen euro gegeven voor het geautomatiseerd stopzetten van accounts van chauffeurs zonder dit te communiceren. Dit gebeurde volgens de Nederlandse toezichthouder jarenlang, tot 2022.
3 uur geledenSCHIPHOL/OSLO (ANP) - De staking onder luchtverkeersleiders in Noorwegen raakt zaterdag ook enkele vluchten van KLM. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat daardoor twee vluchten tussen Amsterdam en hoofdstad Oslo niet doorgaan. Getroffen passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten.
3 uur geleden