Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, is donderdag hard omlaag gegaan op Wall Street. Beleggers zetten de onderneming bijna 12 procent lager omdat nieuwe kwartaalcijfers niet aan de verwachtingen van analisten wisten te voldoen. Daarbij heeft Hasbro zijn jaarverwachtingen verlaagd, wat niet veel goeds lijkt te betekenen in aanloop naar de feestdagenperiode.
Ook rivaal Mattel moest het ontgelden met een koersverlies van bijna 8 procent, ondanks dat Mattel afgelopen kwartaal meer wist te verdienen aan de verkoop van barbiepoppen. De onderneming profiteerde van de succesvolle Barbie-film die eerder dit jaar werd uitgebracht. Maar Mattel moest ook bekennen dat de omstandigheden op de speelgoedmarkt moeilijker zijn geworden doordat consumenten wat voorzichtiger lijken met hun uitgaven.
Meta Platforms behoorde eveneens tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter Facebook, Instagram en WhatsApp wist afgelopen kwartaal weer meer adverteerders te vinden en zag de omzet en winst flink stijgen. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen en het aandeel werd bijna 4 procent lager gezet.
Verder lieten beleggers zich ook weer leiden door rentevrees. Ze verwerkten onder meer het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone ongewijzigd te laten. Op Wall Street wordt ook gehoopt dat de Federal Reserve de Amerikaanse rente volgende week onveranderd zal houden. Maar daar lijkt nog niet iedereen zonder meer op te vertrouwen. Er kwamen ook nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Die is in het derde kwartaal een stuk harder gegroeid dan in de voorgaande drie maanden, wat de Fed zomaar zou kunnen aanzetten tot weer een nieuwe rentestap.
De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent lager op 32.784,30 punten. De brede S&P 500 daalde 1,2 procent tot 4137,23 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 12.595,61 punten.
Ford ging een kleine 2 procent omhoog. De autofabrikant en de Amerikaanse vakbond UAW hebben een voorlopig akkoord bereikt over een loonsverhoging van 25 procent. De overeenstemming werd bereikt na een staking van 41 dagen.
Verder daalde UPS bijna 6 procent. De pakketbezorger zag de omzet en winst flink dalen door de ongunstige macro-economische ontwikkelingen. Ook verlaagde het concern opnieuw zijn verwachtingen voor het hele jaar. Harley-Davidson verkocht afgelopen kwartaal minder motors en zag de omzet en winst dalen. Het aandeel zakte ruim 6 procent.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
10 uur geleden