Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street

Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, is donderdag hard omlaag gegaan op Wall Street. Beleggers zetten de onderneming bijna 12 procent lager omdat nieuwe kwartaalcijfers niet aan de verwachtingen van analisten wisten te voldoen. Daarbij heeft Hasbro zijn jaarverwachtingen verlaagd, wat niet veel goeds lijkt te betekenen in aanloop naar de feestdagenperiode.

Ook rivaal Mattel moest het ontgelden met een koersverlies van bijna 8 procent, ondanks dat Mattel afgelopen kwartaal meer wist te verdienen aan de verkoop van barbiepoppen. De onderneming profiteerde van de succesvolle Barbie-film die eerder dit jaar werd uitgebracht. Maar Mattel moest ook bekennen dat de omstandigheden op de speelgoedmarkt moeilijker zijn geworden doordat consumenten wat voorzichtiger lijken met hun uitgaven.

Meta Platforms behoorde eveneens tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter Facebook, Instagram en WhatsApp wist afgelopen kwartaal weer meer adverteerders te vinden en zag de omzet en winst flink stijgen. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen en het aandeel werd bijna 4 procent lager gezet.

Verder lieten beleggers zich ook weer leiden door rentevrees. Ze verwerkten onder meer het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone ongewijzigd te laten. Op Wall Street wordt ook gehoopt dat de Federal Reserve de Amerikaanse rente volgende week onveranderd zal houden. Maar daar lijkt nog niet iedereen zonder meer op te vertrouwen. Er kwamen ook nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Die is in het derde kwartaal een stuk harder gegroeid dan in de voorgaande drie maanden, wat de Fed zomaar zou kunnen aanzetten tot weer een nieuwe rentestap.

De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent lager op 32.784,30 punten. De brede S&P 500 daalde 1,2 procent tot 4137,23 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 12.595,61 punten.

Ford ging een kleine 2 procent omhoog. De autofabrikant en de Amerikaanse vakbond UAW hebben een voorlopig akkoord bereikt over een loonsverhoging van 25 procent. De overeenstemming werd bereikt na een staking van 41 dagen.

Verder daalde UPS bijna 6 procent. De pakketbezorger zag de omzet en winst flink dalen door de ongunstige macro-economische ontwikkelingen. Ook verlaagde het concern opnieuw zijn verwachtingen voor het hele jaar. Harley-Davidson verkocht afgelopen kwartaal minder motors en zag de omzet en winst dalen. Het aandeel zakte ruim 6 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt na zware koersverliezen, olieprijs daalt

NEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag positief begonnen, na de zware koersverliezen een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag, na de sterke stijging een dag eerder door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. Handelaren reageerden onder meer op de nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 en 12,5 procent voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. De nieuwe handelstarieven van president Donald Trump zouden de handelsstromen verder onder druk kunnen zetten, waardoor de vraag naar olie zou kunnen dalen.

1 uur geleden
Topman Heijmans: als we nu niet investeren, gaat het land op slot

AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."

3 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse heffing kan gunstig uitpakken, zegt deskundige

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.

4 uur geleden
Liter diesel langs de snelweg kost meer dan liter benzine

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
China slaat terug naar EU met exportbeperkingen voor Rheinmetall

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.

4 uur geleden
Brussel: TikTok houdt zich niet aan EU-regels voor minderjarigen

BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

5 uur geleden
Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

6 uur geleden