Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street

Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, is donderdag hard omlaag gegaan op Wall Street. Beleggers zetten de onderneming bijna 12 procent lager omdat nieuwe kwartaalcijfers niet aan de verwachtingen van analisten wisten te voldoen. Daarbij heeft Hasbro zijn jaarverwachtingen verlaagd, wat niet veel goeds lijkt te betekenen in aanloop naar de feestdagenperiode.

Ook rivaal Mattel moest het ontgelden met een koersverlies van bijna 8 procent, ondanks dat Mattel afgelopen kwartaal meer wist te verdienen aan de verkoop van barbiepoppen. De onderneming profiteerde van de succesvolle Barbie-film die eerder dit jaar werd uitgebracht. Maar Mattel moest ook bekennen dat de omstandigheden op de speelgoedmarkt moeilijker zijn geworden doordat consumenten wat voorzichtiger lijken met hun uitgaven.

Meta Platforms behoorde eveneens tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter Facebook, Instagram en WhatsApp wist afgelopen kwartaal weer meer adverteerders te vinden en zag de omzet en winst flink stijgen. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen en het aandeel werd bijna 4 procent lager gezet.

Verder lieten beleggers zich ook weer leiden door rentevrees. Ze verwerkten onder meer het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone ongewijzigd te laten. Op Wall Street wordt ook gehoopt dat de Federal Reserve de Amerikaanse rente volgende week onveranderd zal houden. Maar daar lijkt nog niet iedereen zonder meer op te vertrouwen. Er kwamen ook nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Die is in het derde kwartaal een stuk harder gegroeid dan in de voorgaande drie maanden, wat de Fed zomaar zou kunnen aanzetten tot weer een nieuwe rentestap.

De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent lager op 32.784,30 punten. De brede S&P 500 daalde 1,2 procent tot 4137,23 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 12.595,61 punten.

Ford ging een kleine 2 procent omhoog. De autofabrikant en de Amerikaanse vakbond UAW hebben een voorlopig akkoord bereikt over een loonsverhoging van 25 procent. De overeenstemming werd bereikt na een staking van 41 dagen.

Verder daalde UPS bijna 6 procent. De pakketbezorger zag de omzet en winst flink dalen door de ongunstige macro-economische ontwikkelingen. Ook verlaagde het concern opnieuw zijn verwachtingen voor het hele jaar. Harley-Davidson verkocht afgelopen kwartaal minder motors en zag de omzet en winst dalen. Het aandeel zakte ruim 6 procent.

Meer uit Financieel

Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

57 minuten geleden
EU-parlement stemt voor verbod op apps die AI-naaktbeelden maken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.

59 minuten geleden
Europese Commissie onderzoekt Snapchat om grooming en vapeverkoop

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.

1 uur geleden
Brussel klaagt pornowebsites aan om toegang voor kinderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.

1 uur geleden
Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen

WEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.

1 uur geleden
Storing bij Odido, problemen met telefoneren en mobiel internet

DEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met deel handelsdeal VS met 'vangnet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariërs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.

2 uur geleden