Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street

Speelgoedconcern achter Transformers hard omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, is donderdag hard omlaag gegaan op Wall Street. Beleggers zetten de onderneming bijna 12 procent lager omdat nieuwe kwartaalcijfers niet aan de verwachtingen van analisten wisten te voldoen. Daarbij heeft Hasbro zijn jaarverwachtingen verlaagd, wat niet veel goeds lijkt te betekenen in aanloop naar de feestdagenperiode.

Ook rivaal Mattel moest het ontgelden met een koersverlies van bijna 8 procent, ondanks dat Mattel afgelopen kwartaal meer wist te verdienen aan de verkoop van barbiepoppen. De onderneming profiteerde van de succesvolle Barbie-film die eerder dit jaar werd uitgebracht. Maar Mattel moest ook bekennen dat de omstandigheden op de speelgoedmarkt moeilijker zijn geworden doordat consumenten wat voorzichtiger lijken met hun uitgaven.

Meta Platforms behoorde eveneens tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter Facebook, Instagram en WhatsApp wist afgelopen kwartaal weer meer adverteerders te vinden en zag de omzet en winst flink stijgen. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen en het aandeel werd bijna 4 procent lager gezet.

Verder lieten beleggers zich ook weer leiden door rentevrees. Ze verwerkten onder meer het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone ongewijzigd te laten. Op Wall Street wordt ook gehoopt dat de Federal Reserve de Amerikaanse rente volgende week onveranderd zal houden. Maar daar lijkt nog niet iedereen zonder meer op te vertrouwen. Er kwamen ook nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Die is in het derde kwartaal een stuk harder gegroeid dan in de voorgaande drie maanden, wat de Fed zomaar zou kunnen aanzetten tot weer een nieuwe rentestap.

De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent lager op 32.784,30 punten. De brede S&P 500 daalde 1,2 procent tot 4137,23 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 12.595,61 punten.

Ford ging een kleine 2 procent omhoog. De autofabrikant en de Amerikaanse vakbond UAW hebben een voorlopig akkoord bereikt over een loonsverhoging van 25 procent. De overeenstemming werd bereikt na een staking van 41 dagen.

Verder daalde UPS bijna 6 procent. De pakketbezorger zag de omzet en winst flink dalen door de ongunstige macro-economische ontwikkelingen. Ook verlaagde het concern opnieuw zijn verwachtingen voor het hele jaar. Harley-Davidson verkocht afgelopen kwartaal minder motors en zag de omzet en winst dalen. Het aandeel zakte ruim 6 procent.

Meer uit Financieel

Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

21 minuten geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

1 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

1 uur geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

1 uur geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

1 uur geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

2 uur geleden