Speelgoedbedrijf Hasbro ziet verkopen verder dalen
PAWTUCKET (ANP) - De Amerikaanse speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het vierde kwartaal de verkopen verder zien dalen. Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, merkt al langer dat de verkopen onder druk staan omdat minder speelgoed wordt gekocht vanwege de hoge inflatie en onzekere economie. De onderneming is daarom bezig veel banen te schrappen.
De omzet ging in het afgelopen kwartaal met 23 procent omlaag tot bijna 1,3 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. Dat komt vooral door lagere verkopen bij de consumentendivisie, met bijvoorbeeld ook merken als Play-Doh. G.I. Joe en Nerf. Het bedrijf zag bij zijn tak Wizards of the Coast, die onder meer Dungeons & Dragons maakt, de omzet wel toenemen.
Over heel 2023 daalde de omzet met 15 procent tot 5 miljard dollar. Tijdens de coronapandemie deden speelgoedbedrijven nog goede zaken omdat ouders tijdens lockdowns naar vertier voor hun kinderen zochten en dus veel speelgoed kochten.
Hasbro rekent voor dit jaar op verdere dalingen van de verkoop. Om kosten te besparen en de winstgevendheid te verbeteren, schrapt Hasbro nu meer dan 2000 banen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
51 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiƫle app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
10 uur geleden