Speelgoedbedrijf Hasbro ziet verkopen verder dalen
PAWTUCKET (ANP) - De Amerikaanse speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het vierde kwartaal de verkopen verder zien dalen. Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, merkt al langer dat de verkopen onder druk staan omdat minder speelgoed wordt gekocht vanwege de hoge inflatie en onzekere economie. De onderneming is daarom bezig veel banen te schrappen.
De omzet ging in het afgelopen kwartaal met 23 procent omlaag tot bijna 1,3 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. Dat komt vooral door lagere verkopen bij de consumentendivisie, met bijvoorbeeld ook merken als Play-Doh. G.I. Joe en Nerf. Het bedrijf zag bij zijn tak Wizards of the Coast, die onder meer Dungeons & Dragons maakt, de omzet wel toenemen.
Over heel 2023 daalde de omzet met 15 procent tot 5 miljard dollar. Tijdens de coronapandemie deden speelgoedbedrijven nog goede zaken omdat ouders tijdens lockdowns naar vertier voor hun kinderen zochten en dus veel speelgoed kochten.
Hasbro rekent voor dit jaar op verdere dalingen van de verkoop. Om kosten te besparen en de winstgevendheid te verbeteren, schrapt Hasbro nu meer dan 2000 banen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
2 uur geleden