Speelgoedbedrijf Hasbro ziet verkopen verder dalen
PAWTUCKET (ANP) - De Amerikaanse speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het vierde kwartaal de verkopen verder zien dalen. Hasbro, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, merkt al langer dat de verkopen onder druk staan omdat minder speelgoed wordt gekocht vanwege de hoge inflatie en onzekere economie. De onderneming is daarom bezig veel banen te schrappen.
De omzet ging in het afgelopen kwartaal met 23 procent omlaag tot bijna 1,3 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. Dat komt vooral door lagere verkopen bij de consumentendivisie, met bijvoorbeeld ook merken als Play-Doh. G.I. Joe en Nerf. Het bedrijf zag bij zijn tak Wizards of the Coast, die onder meer Dungeons & Dragons maakt, de omzet wel toenemen.
Over heel 2023 daalde de omzet met 15 procent tot 5 miljard dollar. Tijdens de coronapandemie deden speelgoedbedrijven nog goede zaken omdat ouders tijdens lockdowns naar vertier voor hun kinderen zochten en dus veel speelgoed kochten.
Hasbro rekent voor dit jaar op verdere dalingen van de verkoop. Om kosten te besparen en de winstgevendheid te verbeteren, schrapt Hasbro nu meer dan 2000 banen.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
28 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
3 uur geleden