Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speech koning Charles op BBC 1 gezien door 412.000 Nederlanders

Speech koning Charles op BBC 1 gezien door 412.000 Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - De eerste toespraak van Charles als koning van het Verenigd Koninkrijk is vrijdag op BBC 1 gezien door 412.000 Nederlanders. Dat laat Stichting KijkOnderzoek (SKO) zaterdag desgevraagd weten.

De speech van koning Charles heeft de BBC flink wat meer Nederlandse kijkers opgeleverd dan anders. Volgens SKO kijken er van 19.00 uur tot 19.10 uur normaal gesproken zo'n 10.000 personen vanuit Nederland naar de Britse tv-zender.

Naar de NOS, die de toespraak van Charles vrijdag op NPO 1 uitzond, keken vrijdag ruim een miljoen mensen. De omroep laat zaterdag weten dat er online op nos.nl zo'n 68.000 instarts zijn geweest voor de speech.

De toespraak van koning Charles was de eerste waarin hij sinds het overlijden van zijn moeder koningin Elizabeth II donderdag het woord richtte aan het Britse volk. In de toespraak vertelde hij onder meer de ambt voor de rest van zijn leven te accepteren en maakte hij ook bekend de titel van prins van Wales over te dragen aan zijn oudste zoon prins William.

Meer uit Binnenland

Taghi blijft ondanks verlengde zoektocht zonder advocaat

DEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.

6 minuten geleden
Nederlands cruiseschip met zieken mag niet aanmeren in Kaapverdië

PRAIA (ANP) - Opvarenden van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius mogen niet aan land in Kaapverdië. Dat meldt de BBC op gezag van lokale media en autoriteiten. Drie passagiers van dat schip zijn onlangs overleden nadat ze ziek waren geworden aan boord, onder wie twee Nederlanders. Een 69-jarige Brit ligt nog op de intensive care. Sinds het incident ligt het schip nabij de Kaapverdische hoofdstad Praia, waar passagiers dus niet van boord mogen, volgens de BBC om de lokale bevolking te beschermen.

1 uur geleden
Politie zoekt drie verdachten voor bekladding Nationaal Monument

AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.

1 uur geleden
RIVM: belangrijk te weten om welke variant hantavirus het gaat

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.

1 uur geleden
RvS: iets meer uitleg bij wetsvoorstel verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiële ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.

2 uur geleden
BuZa bekijkt optie medische evacuatie enkele personen cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Bijzonder verzetsmateriaal uit Tweede Wereldoorlog gevonden in KB

DEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.

3 uur geleden