Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speech Fed-baas zorgt voor dieprode koersborden op Wall Street

Speech Fed-baas zorgt voor dieprode koersborden op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige verliezen de handel uitgegaan. Beleggers reageerden onder andere op de speech van Jerome Powell, de baas van de centralebankenkoepel Federal Reserve. Volgens Powell zullen de rentes nog wel enige tijd omhoog moeten om de inflatie te beteugelen. Ook als dat betekent dat bedrijven en gezinnen daarvan de pijn zullen voelen.

De Dow-Jonesindex sloot met een verlies van 3 procent op 32.283,40 punten. De S&P 500 verloor 3,4 procent tot 4057,66 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg de grootste tik en verloor krap 4 procent tot 12.141,71 punten.

De laatste tijd heeft de Fed meermaals de rente verhoogd. Dat gebeurde de laatste twee keer met reuzensprongen van 0,75 procentpunt. Ook op de arbeidsmarkt zal de agressieve houding van de centralebankenkoepel worden gevoeld. Deze gevolgen noemde Powell "ongelukkige kosten" bij het terugdringen van de inflatie die tot boven de 9 procent is opgelopen. Beleidsmakers bij de Europese Centrale Bank sorteren voor september ook voor op een stevige rentestap met 75 basispunten.

3M

Bij de bedrijfsfondsen verloor industrieel conglomeraat 3M bijna een tiende van zijn beurswaarde. Het bedrijf leed een juridische nederlaag in de kwestie over ondeugdelijke oordopjes van het failliete dochterbedrijf Aearo Technologies. Tegen het bedrijf lopen duizenden rechtszaken van gedupeerde veteranen die kampen met gehoorbeschadiging omdat ze de doppen gebruikten.

Electronics Arts klom 3,6 procent na geruchten in de media dat webwinkelconcern Amazon een bod gaat uitbrengen op de ontwikkelaar van videogames. Amazon verloor bijna 5 procent. Verder stond Apple (min 3,8 procent) in de belangstelling. Het Amerikaanse ministerie van Justitie zou een antitrustklacht tegen Apple voorbereiden.

Pfizer

Farmaceut Pfizer verloor 2,2 procent en ook partner BioNtech (min 4 procent) leverde aan beurswaarde in. Biotechbedrijf Moderna beschuldigt BioNtech van het schenden van patenten rondom de mRNA-techniek. Die beschermde techniek zouden BioNTech en Pfizer bij het ontwikkelen van hun coronavaccin Comirnaty zonder toestemming hebben gebruikt. Eerder klaagde een andere vaccinontwikkelaar, CureVac, BioNTech ook al aan. Ook CureVac claimt dat BioNTech zijn patenten heeft geschonden.

De euro zakte qua waarde weer onder de dollar en noteerde op 0,9966 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 92,88 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 110,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

16 minuten geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

29 minuten geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

1 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

2 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

3 uur geleden
Trump houdt deze week eerste gesprekken voor nieuwe Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.

6 uur geleden