Spectaculaire zege Juventus bij AS Roma, rood voor De Ligt
ROME (ANP) - In de strijd om een eindklassering in de top vier, goed voor deelname aan de Champions League, heeft Juventus een spectaculaire overwinning behaald: 3-4. De ploeg van verdediger Matthijs de Ligt leek na ruim een uur in de uitwedstrijd tegen AS Roma bij een stand van 3-1 reddeloos verloren. De bezoekers uit Turijn produceerden echter tussen de 70e en 77e minuut drie treffers. Daarna moest De Ligt het veld verlaten na zijn tweede gele kaart en miste de thuisclub een strafschop.
Voor AS Roma kwamen Tammy Abraham, Henrikh Mkhitaryan en Lorenzo Pellegrini tot scoren. Paulo Dybala zorgde na ruim een kwartier voor de gelijkmaker namens de bezoekers. In de slotfase gaven Manuel Locatelli, Dejan Kulusevski en Mattia De Sciglio het duel in Rome een verrassende wending.
In de 82e minuut kreeg De Ligt de bal tegen zijn arm, waardoor hij van het veld moest en de thuisclub een strafschop mocht nemen. Pellegrini schoot de bal van 11 meter tegen doelman Wojciech Szczesny aan en faalde daarna ook in de rebound. Bij AS Roma ontbrak Rick Karsdorp wegens een schorsing.
Juventus, dat afgelopen donderdag gelijkspeelde in de thuiswedstrijd tegen Napoli (1-1), staat in de Serie A op de vijfde plaats en AS Roma neemt de achtste plek in.
In de onderste regionen behaalde Spezia een kostbare zege bij Genoa (0-1). Simone Bastoni maakte het doelpunt. Doelman Jeroen Zoet bleef bij Spezia op de bank.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
14 uur geleden