Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spectaculaire wereldbekerzege skiër Braathen op slalom Wengen

Spectaculaire wereldbekerzege skiër Braathen op slalom Wengen

WENGEN (ANP) - De Noorse skiër Lucas Braathen heeft op vrij spectaculaire wijze de slalom om de wereldbeker in het Zwitserse Wengen gewonnen. Hij stond 29e na de eerste manche, maar wist met een fabuleuze tweede run alsnog op te klimmen naar de eerste plek in de eindstand. Braathen leverde daarmee een historische prestatie, want nooit eerder was een skiër op de slalom zoveel plaatsen omhoog gegaan na de tweede run.

Braathen profiteerde wel van het uitvallen van zijn landgenoot Henrik Kristoffersen, die de snelste was in de eerste run, maar in de tweede run vlak voor de finish een poortje miste. Niettemin was het bijzonder wat Braathen liet zien; hij klokte in de tweede manche een tijd van 48,17 en was daarmee bijna een seconde sneller dan de rest van het veld.

De Zwitser Daniel Yule eindigde als tweede op een achterstand van 0,22 seconde en de Italiaan Guiliano Razzoli werd derde op 0,29. In de wereldbekerstand van de slalom heeft de Noor Sebastian Foss-Solevaag de leiding. Hij finishte in Wengen als zesde.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

10 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

10 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

12 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

12 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

14 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

16 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

16 uur geleden