Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spectaculaire wereldbekerzege skiër Braathen op slalom Wengen

Spectaculaire wereldbekerzege skiër Braathen op slalom Wengen

WENGEN (ANP) - De Noorse skiër Lucas Braathen heeft op vrij spectaculaire wijze de slalom om de wereldbeker in het Zwitserse Wengen gewonnen. Hij stond 29e na de eerste manche, maar wist met een fabuleuze tweede run alsnog op te klimmen naar de eerste plek in de eindstand. Braathen leverde daarmee een historische prestatie, want nooit eerder was een skiër op de slalom zoveel plaatsen omhoog gegaan na de tweede run.

Braathen profiteerde wel van het uitvallen van zijn landgenoot Henrik Kristoffersen, die de snelste was in de eerste run, maar in de tweede run vlak voor de finish een poortje miste. Niettemin was het bijzonder wat Braathen liet zien; hij klokte in de tweede manche een tijd van 48,17 en was daarmee bijna een seconde sneller dan de rest van het veld.

De Zwitser Daniel Yule eindigde als tweede op een achterstand van 0,22 seconde en de Italiaan Guiliano Razzoli werd derde op 0,29. In de wereldbekerstand van de slalom heeft de Noor Sebastian Foss-Solevaag de leiding. Hij finishte in Wengen als zesde.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

3 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

5 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

5 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

5 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

6 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

7 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

10 uur geleden